Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Organizátori protestov Za slušné Slovensko mohli byť sledovaní tajnými službami, tvrdí Grendel

Organizátori protestov Za slušné Slovensko mohli byť sledovaní tajnými službami, tvrdí Grendel

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Opozičný poslanec Gábor Grendel (OĽaNO) zvolá ako predseda mimoriadny parlamentný výbor pre kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS).

Za Ficov odchov môže Most-Híd

Grendel to uviedol na utorkovom brífingu s tým, že existuje podozrenie, že boli organizátori protestov Za slušné Slovensko monitorovaní spravodajskými službami. Zároveň doplnil, že za odchod Roberta Fica (Smer-SD) z postu predsedu vlády je zodpovedná strana Most-Híd, ktorá trvala na jeho odstúpení.

„Ak chce pán Fico hľadať páchateľov štátneho prevratu, nech podá trestné oznámenie na predstaviteľov strany Most-Híd,“ uviedol Grendel. Opozičný poslanec nekonkretizoval dátum, kedy k medializovaným informáciám zasadne mimoriadny výbor.

„Jediným demokratickým spôsobom, akým sa dá skrátiť funkčné obdobie konkrétnej vládnej garnitúry, je hlasovanie v Národnej rade SR. Žiadne hlasovanie na jar tohto roka nebolo. Po najväčších a najpokojnejších demonštráciách. Nikto tam nehádzal dlažobné kocky a nikto nechcel dosiahnuť štátny prevrat,“ povedal Grendel.

Anonymné trestné oznámenie

„Pripomínam, že jediný poslanec, ktorý mal ambície ukončiť vládu nedemokratickým spôsobom, bol pán Fico, ktorý žiadal v roku 2004 referendum,“ pripomenul Grendel.

Organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru. Ako v utorok informoval Denník N, vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné“.

Na výsluchu už podľa denníka boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková. Vo štvrtok ich majú nasledovať ďalší. „Vyšetrovateľ im oznámil, že na nich niekto podal anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros,“ informoval denník.

Viac k témam: Gábor Grendel, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori protestov Za slušné Slovensko mohli byť sledovaní tajnými službami, tvrdí Grendel © SITA Všetky práva vyhradené.

Top