Ste tu
Home > Správy > Orbánove predvolebné plagáty sú z úplne iného vesmíru, Timmermans kritizuje kampaň v Maďarsku

Orbánove predvolebné plagáty sú z úplne iného vesmíru, Timmermans kritizuje kampaň v Maďarsku

Zdieľaj tento článok

BRUSEL 20. februára (WebNoviny.sk) – Podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans skritizoval v utorok maďarského premiéra Viktora Orbána za predvolebné plagáty.


Plány Bruselu na podporu migrácie

Tie tvrdia, že vedenie únie úmyselne oslabilo vonkajšie hranice bloku, aby vpustilo dnu viac migrantov. Timmermans povedal, že keď ide o prekrúcanie pravdy v politickej kampani, “toto je niečo z úplne iného vesmíru”.


Maďarská vláda tvrdí, že jej nová kampaň, spustená pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu, má informovať občanov o “plánoch Bruselu na podporu imigrácie”. “Každý má právo vedieť, aké sú súčasné návrhy, ktoré zásadne ohrozujú bezpečnosť Maďarska,” uviedla Orbánova vláda.

Experimentálne imigračné projekty

Na predvolebných plagátoch je vyobrazený predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a americký finančník a filantrop maďarského pôvodu George Soros. Plagáty tvrdia, že lídri Európskej únie riadiaci sa pokynmi Sorosa “spúšťajú experimentálne imigračné projekty s africkými krajinami”.

Timmermans však poznamenal, že Juncker je naopak zástancom posilnenia vonkajších hraníc. “Proti klamstvám sa v skutočnosti nemôžete nijako brániť,” komentoval v utorok predvolebnú kampaň maďarskej vlády aj samotný Juncker.

Viac k témam: Európska únia, Maďarsko, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbánove predvolebné plagáty sú z úplne iného vesmíru, Timmermans kritizuje kampaň v Maďarsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top