Ste tu
Home > Spravodajstvo > OPRAVA ŽELEZNIČNÝCH PRIECESTÍ V PRIBENÍKU A VEĽKOM HOREŠI

OPRAVA ŽELEZNIČNÝCH PRIECESTÍ V PRIBENÍKU A VEĽKOM HOREŠI

Zdieľaj tento článok

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú v dňoch 26. až 29. júla opravy dvoch železničných priecestí neďaleko Čiernej nad Tisou. Ide o priecestie v Pribeníku a druhé priecestie je vo Veľkom Horeši.


Dôvodom opravných prác na priecestiach bol zlý technický stav železničného zvršku a priecestnej konštrukcie. Zamestnanci ŽSR  zdemontujú starú priecestnú konštrukciu, a nahradia ju novou zloženou z výdrevy a asfaltu. Nakoniec sa novým  asfaltom obnovia nábehy cestnej komunikácie k priecestnej konštrukcii a zabezpečí sa tak plynulý a bezpečný prechod.


Opravné práce sa realizujú vo vlastnej réžií a s použitím vlastnej strojovej mechanizácie. V Pribeníku sa počas opravy vymenia aj chybné koľajnice a podvaly v blízkosti železničného priecestia.

Výluka neobmedzí osobnú železničnú dopravu.

ŽSR zároveň prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

kalendar_jul2016


Tlačová správa ŽSR

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top