Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Opitý vodič pod vplyvom drog zrazil na priechode pre chodcov mladé dievča, z miesta nehody ušiel

Opitý vodič pod vplyvom drog zrazil na priechode pre chodcov mladé dievča, z miesta nehody ušiel

10.8.2020 (Webnoviny.sk) – Opitý a zdrogovaný mladík zrazil na priechode pre chodcov v Banskej Bystrici tínedžerku a z miesta ušiel. Krátko po čine ho policajti vypátrali. Nehoda sa stala v nedeľu ráno v mestskej časti Fončorda. Ako informovala banskobystrická krajská polícia, 22-ročný vodič na Mercedese Benz A200 nedal na priechode prednosť 15-ročnej chodkyni a došlo k zrážke.


Dievča po náraze vymrštilo na kapotu vozidla a následne spadla na cestu. Utrpela ťažké zranenia. Vodič nezastavil a ušiel. Policajti ho už zakrátko zadržali. Pri dychovej skúške na alkohol mu namerali vyše dvoch promile. Ako uviedla polícia, predbežným skríningovým vyšetrením bol v jeho organizme pozitívny nález látok extáza, marihuana, kokaín a metamfetamín.


Šokujúce je, že za podobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky už mal zakázané jazdiť. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a neposkytnutie pomoci.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, drogy, zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý vodič pod vplyvom drog zrazil na priechode pre chodcov mladé dievča, z miesta nehody ušiel © SITA Všetky práva vyhradené.


Top