Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Opitý šofér pôjde do väzenia, bol už viackrát trestaný

Opitý šofér pôjde do väzenia, bol už viackrát trestaný

BANSKÁ BYSTRICA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Nepodmienečný trest odňatia slobody na osem mesiacov a na dva roky zákáz šoférovať dostal Vladimír Mitter. V januári tohto roku v Rimavskej Sobote jazdil na vozidle Opel Corsa 47-ročný Mitter pod vplyvom alkoholu.

Policajti pri kontrole mu v dychu zistili viac ako 2,5 promile a vysokú hladinu alkoholu potvrdil aj následný odber krvi.

V minulosti deväťkrát odsúdeného Mittera za rôzne trestné činy uznal Okresný súd v Rimavskej Sobote za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Mitter podal voči verdiktu odpor s tým, že trest je neprimerane vysoký.

Na hlavnom pojednávaní Mitter vinu priznal, ale súd trest nezmiernil. Recidivista opitý jazdil totiž v skúšobnej dobe podmienečného prepustenia z päťročného výkonu trestu za úverový podvod. Mitter sa voči tomu odvolal, ale tesne pred verejným zasadnutím odvolacieho senátu Krajského súdu v Banskej Bystrici vzal svoj návrh späť. Tým sa prvostupňový rozsudok stal právoplatným a predseda senátu nariadil aj výkon trestu. Pretože Mitter bol vo väzbe od dňa, keď jazdil opitý, dostať ho do výkonu trestu nebol žiaden problém.

Viac k témam: alkohol za volantom, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý šofér pôjde do väzenia, bol už viackrát trestaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Top