Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Opitého obecného poslanca, ktorý narušil prezidentské voľby v Medzanoch, zadržala polícia

Opitého obecného poslanca, ktorý narušil prezidentské voľby v Medzanoch, zadržala polícia

PREŠOV 17. marca (WebNoviny.sk) – Muž, ktorý v sobotu podvečer prerušil 1. kolo prezidentských volieb v obci Medzany (okr. Prešov), sa nachádza v cele policajného zaistenia.


Agentúru SITA o tom v nedeľu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. „Muž bol zadržaný a podrobený dychovej skúške. Namerali mu dve promile alkoholu. Umiestnený je v cele policajného zaistenia,“ uviedla hovorkyňa.

Muž pod vplyvom alkoholu počas volieb odcudzil hlasovaciu urnu aj s hlasovacími lístkami, vyniesol ju z miestnosti, pričom došlo k jej poškodeniu. Voľby boli z tohto dôvodu prerušené od 18:50 do 20:06. Volebné moratórium sa preto predĺžilo o hodinu a 16 minút až do 23:16.

Ako už v sobotu informovala polícia, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. Podľa medializovaných informácií sa mal činu dopustiť poslanec miestneho obecného zastupiteľstva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb

Viac k témam: alkohol, Polícia SR, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitého obecného poslanca, ktorý narušil prezidentské voľby v Medzanoch, zadržala polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top