Ste tu
Home > Šport > Futbal > Online: Slovensko – Chorvátsko (kvalifikácia o postup na ME 2020)

Online: Slovensko – Chorvátsko (kvalifikácia o postup na ME 2020)

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí futbalisti hrajú v piatok od 20:45 svoj štvrtý zápas v E-skupine kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Ich súperom na Štadióne Antona Malatinského v Trnave sú vicemajstri z minuloročného „mundialu“ v Rusku – Chorváti.

Kvalifikácia o postup na ME 2020

E-skupina

Slovensko – Chorvátsko (hrá sa od 20:45)

Štadión Antona Malatinského v Trnave

Góly:

Žlté karty: 0 – 0

strely celkovo (na bránu): 0:0 (0:0) rohové kopy: 0:0, ofsajdy: 0:0, držanie lopty (v %): 50 – 50, rozhodcovia: F. Brych – M. Borsch, Stefan Lupp (všetci Nem.)

Zostavy:
Slovensko:
Chorvátsko:

V doterajšom priebehu kvalifikácie Slováci vyhrali doma nad Maďarskom (2:0) a v Azerbajdžane (5:1), prehrali akurát vo Walese (0:1).

Triumf nad „šachovnicovým“ tímom by tak výrazným spôsobom posilnil slovenské šance postúpiť na budúcoročný európsky šampionát z kvalifikačnej E-skupiny, z ktorej preniknú na podujatie dve najlepšie mužstvá. Trojbodový zápis by tiež znásobil posilnil slovenské sebavedomie pred pondelňajším duelom na ihrisku 9-bodového lídra skupiny v maďarskej Budapešti.

Chorváti majú v tabuľke „éčka“ rovnako ako Slováci šesť bodov a všetky ich zápasy sa skončili výsledkom 2:1 – triumfovali doma nad Azerbajdžanom a Walesom a prehrali v Maďarsku.

Slovensko a Chorvátsko majú pred piatkovým stretnutím vyrovnanú bilanciu z doterajších vzájomných zápasov. Zo šiestich duelov má každá krajina po dve víťazstvá, celkové skóre je 8:8. Práve proti Chorvátom nastúpil slovenský národný tím v premiérovom medzištátnom vystúpení na domácom trávniku po rozdelení Československa. Bolo to 20. apríla 1994, na bratislavskom Tehelnom poli vtedy Slováci triumfovali 4:1.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Online: Slovensko – Chorvátsko (kvalifikácia o postup na ME 2020) © SITA Všetky práva vyhradené.

Top