Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Ohnisko nákazy v Lomničke je konečne uhasené, izoláciu opustili posledné infikované osoby

Ohnisko nákazy v Lomničke je konečne uhasené, izoláciu opustili posledné infikované osoby

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – V obci Lomnička pri Starej Ľubovni sa po viac ako štyroch mesiacoch podarilo uhasiť ohnisko nákazy koronavírusom. Ako pre agentúru SITA povedala regionálna hygienička Mária Mancalová, v nedeľu 13. júna opustili izoláciu posledné štyri osoby. Odvtedy tam neevidujú nový pozitívny prípad ani nové úzke kontakty v karanténe.


V Lomničke s približne 3 200 obyvateľmi prevažne rómskeho pôvodu bojovali s nákazou od konca januára. Celoplošné skríningové testovanie tam vtedy odhalilo množstvo nakazených. Ešte koncom mája evidovali v obci celkom 18 pozitívnych osôb v izolácii a ich 83 úzkych kontaktov v karanténe.


Viac o téme: Koronavírus

Veľmi priaznivá je podľa Mancalovej aj epidemická situácia v celom Staroľubovnianskom okrese. „Okres je zaradený do stupňa monitoringu, čo predstavuje zelenú fázu, teda jedno z najlepších hodnotení,“ uviedla. Vyhliadky do budúceho týždňa sú podľa nej tiež veľmi priaznivé.

„Za predchádzajúci týždeň evidujeme len jeden pozitívny prípad, ktorý sme podchytili, vykonané boli všetky protiepidemické opatrenia, úzke kontakty sú v izolácii a pozitívny je v karanténe,“ uzavrela.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ohnisko nákazy v Lomničke je konečne uhasené, izoláciu opustili posledné infikované osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top