Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-play" aria-hidden="true"></i> OFK VOJČICE ZAŽILI V ODVETNOM ZÁPASE O POSTUP NOČNÚ MORU

OFK VOJČICE ZAŽILI V ODVETNOM ZÁPASE O POSTUP NOČNÚ MORU

Zdieľaj tento článok

Futbalový klub OFK Vojčice obsadil v 6. lige Sever prvé miesto, keď dokázal počas sezóny získať o bod viac ako ich prenasledovatelia zo Zemplínskej Teplice. V 6. lige Juh si prvé miesto vybojovala Streda nad Bodrogom. Tieto dva víťazné celky sa počas uplynulých dní stretli v barážovom dvojzápase o postup do 5. ligy.


Prvý z dvojice zápasov, ktorý sa odohral 5. júna 2016 na ihrisku Vojčíc, znamenal víťazstvo domácich v pomere 3:1. Vojčičania tak do odvety hranej 12. júna v Strede nad Bodrogom vstupovali s kvalitným výsledkom a reálnou šancou na postup. To by sa však v druhom zápase nesmelo odohrať niečo, na čo tak skoro žiadny z hráčov a fanúšikov nezabudne.


Hráči Vojčíc sa stretli s hulvátskym a neprípustným vyčínaním fanúšikov a usporiadateľov Stredy nad Bodrogom. V podnete podanom na disciplinárnu komisiu ObFZ Trebišov, poznamenali okrem iných závažných skutočností aj to, že v mieste stretnutia v Strede nad Bodrogom sa s pravidelnosťou počas celého zápasu vyskytovali urážky na divákov ich mužstva a iných nestranných divákov z blízkeho okolia. Diváci Vojčíc boli podľa ich tvrdenia aj fyzicky atakovaní. To však nie je všetko. “Svoje” si odniesli obaja asistenti rozhodcu.

“Pri ošetrovaní nášho brankára vstúpili diváci po otvorení bariéry do priestorov lavičky hosti a znemožňovali ošetrenie nášho brankára, kde domáci hráči ( č. 8 a 9) a diváci ho dvíhali a sácali, aby opätovne išiel na ihrisko, hoci bol ešte ošetrovaný a zo zranenia zjavne otrasený. Túto skutočnosť môžme dokumentovať vlastným videom. Danú skutočnosť z blízkosti nečinne sledovali rozhodcovia, ktorí taktiež boli napádaní divákmi a usporiadateľskou službou, dokonca 1. asistent bol zo zadu opľutý usporiadateľom a jeden z divákov vbehol na hraciu plochu a chcel fyzicky napadnúť daného rozhodcu, túto skutočnosť nedokonal. Taktiež 2. asistent bol verbálne, neustále napádaný: „ty k****t čierny zabijem ťa. Nezabijem ťa, ale po zápase ťa chytíme a budeš p******ý do zadku ty b*******t jeden.“ I napriek tomu že 2. asistent si povolal hlavného rozhodcu a poukázal na danú skutočnosť, hlavný rozhodca neupovedomil hlavného usporiadateľa, ani kapitána mužstva.”

A to už nehovoriac o tom, že na adresu kapitána Vojčíc, Miroslava Tokára, ktorý sa zároveň stal s 32 gólmi aj najlepším strelcom súťaže, podľa vyhlásenia OFK Vojčice diváci domácich pokrikovali: “s******ý cigán, keď dáš góla zabijeme ťa“. Okrem toho, že na základe tohto vyhlásenia možno konštatovať, že došlo k rasovej diskriminácii, pridala sa k nej aj diskriminácia národa. O tej zas svedčí vyhlásenie OFK Vojčice, ktoré ďalej uvádza: “S****í Slováci, my sme tu doma.“, „Ria, ria Hungária”

Pomyselnou čerešničkou na torte správania sa domácich fanúšikov a usporiadateľov bol okamih, kedy jeden z nich, ohrozoval lavičku hostí búchaním a skákaním po streche lavičky hostí. Aj napriek všetkým týmto skutočnostiam držali Vojčice dlho postupové karty vo svojich rukách. Konkrétne až do 93. minúty, kedy dala Streda nad Bodrogom gól na 3:1, čo znamenalo, že nasledovať by mali pokutové kopy. Aj sa tak stalo. V nich mali viac šťastia víťazi 6. ligy Juh.

Preto nemožno vytýkať hráčom OFK Vojčice, že nezišli na protest voči správaniu sa fanúšikov a usporiadateľov z ihriska a snažili sa zápas dotiahnuť do postupového konca. Žiaľ, nepodarilo sa. Aj keď po hanebnom zápase, ale postup oslavujú hráči Stredy nad Bodrogom.

Viem, možno si poviete, že nadávky a hanobenie na takéto “dedinské” futbaly jednoducho patria a fanúšikovia, či hráči často v zápale povedia neslušné veci, ale pred týmto správaním sa nedbanlivo kývnuť rukou nedá. Takéto správanie a dokonca fyzické ataky a vyhrážanie sa smrťou na futbalové trávniky akejkoľvek ligy a súťaže jednoducho nepatria.

Vyčínanie si môžete pozrieť na videu. Vopred sa v mene TvojTrebišov.sk ospravedlňujem za vulgarizmy, neviem ich však z videa odstrániť. Celý podnet na disciplinárnu komisiu ObFZ Trebišov si môžete prečítať na FB stránke OFK Vojčice

Zdieľaj tento článok

Top