Ste tu
Home > Spravodajstvo > ODKAZ PRE STAROSTU VYUŽÍVAJÚ AJ TREBIŠOVČANIA

ODKAZ PRE STAROSTU VYUŽÍVAJÚ AJ TREBIŠOVČANIA

Už takmer tri mesiace je aj pre Trebišovčanov dostupný projekt Odkaz pre starostu a podľa všetkého obyvatelia nášho mesta to uvítali.

O portáli

Portál prvýkrát spustili v Bratislave vo februári 2010, odkedy sa postupne stal súčasťou komunikácie samosprávy s obyvateľmi. Okrem riešenia aktuálnych problémov obyvateľov pomáha zorientovať sa v kompetenciách samosprávy.

Záujemcovia môžu sledovať pod každým podnetom komunikáciu medzi samosprávou a obyvateľmi, ale aj medzi samosprávami a ďalšími subjektmi, ktorí do riešenia problémov vstupujú.

Ako nahlásiť problém

Podnety môžeš nahlasovať cez internetovú stránku www.odkazprestarostu.sk, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie z mobilného telefónu.

Pri každom podnete je potrebné uviesť krátky názov a popis problému, zvoliť jednu z príslušných kategórií, ako je životné prostredie či parkovanie áut, určiť ulicu, kde sa podnet nachádza, a vložiť fotografiu, ktorá daný problém dokumentuje.

Zapojili sa už aj Trebišovčania

Od spustenia projektu, čiže od 7.marca 2016 bolo nahlásených už viac ako 150 prípadov z nášho okresu. Z toho 113 sa podarilo vyriešiť, 38 je v riešení a 6 boli neriešené. Medzi vyriešenými problémami nájdeme hlavne viacero opravených chodníkov a výtlkov.

vytlky

Spustenie tohto portálu považujeme jednoznačne za pozitívne. Ak vieš aj ty o nejakom probléme v našom okrese, tak neváhaj a podeľ sa s ním na portáli www.odkazprestarostu.sk!


Zdroj : www.odkazprestarostu.sk

Top