Ste tu
Home > Šport > Odchovanci trebišovského hokeja na MS 18

Odchovanci trebišovského hokeja na MS 18

Zdieľaj tento článok

Hoci seniorský trebišovský hokej už dlhšiu dobu nefiguruje na mape Slovenska, jeho stopu zanechávajú odchovanci, ktorí svoju hokejovú púť začali práve na našom zimnom štadióne. Dvaja z nich sa dokonca dostali do nominácie na Majstrovstvá sveta kategórie osemnásťročných vo Švajčiarsku, jeden ako náhradník na telefonické zavolanie.


Tím SR '18'

V nominácii na blížiace sa Majstrovstvá Sveta v tejto vekovej kategórii, ktoré sa odohrajú vo švajčiarskych mestách Luzern a Zug (16. až 26. apríl) sa objavili mená Radovana Bondru a Matúša Mihalka, ktorý bude k dispozícii na telefonické zavolanie.


Obaja naši odchovanci prežívajú úspešné hokejové obdobie. Radovan Bondra (HC Košice) v januári na MS 20 v Kanade vybojoval so slovenskou reprezentáciou bronz, s Košicami vybojoval majstrovský titul v slovenskej extralige a v lete ho čaká draft do slávnej NHL, kde mu odborníci predpovedajú slušné umiestnenie.

bondra

Matúš Mihalko (HK ŠKP Poprad) vybojoval s popradským mužstvom dorastu bronzové medaily v extralige dorastencov. Jeho Poprad si v sérii o tretie miesto poradil so Slovanom Bratislava. Navyše, bol to práve Matúš a jeho gól, ktorý rozhodol celú sériu.

Práve to bol dôvod, prečo sa Matúš na MS 18 nedostal priamo. O svojej situácii nám bližšie povedal: “Na MS som bol na zozname hráčov, ale môj klub ma neuvoľnil na záverečnú prípravu, pretože v tom čase sme hrali o 3. miesto. Realizačný tím trénerov mi neskôr oznámil, že nakoľko ma klub neuvoľnil na sústredenie, tak ma museli dať ako náhradníka na telefonické zavolanie.”

Matúš Mihalko

Matúš ďalej pokračoval: “Je to určite veľká škoda, sami dobre viete, že MS sú snom každého hráča. Bronz síce poteší, ale MS sú MS.”

V prvom rade chceme chalanom pogratulovať k ich skvelým úspechom a popriať im do budúcnosti veľa zdaru v ich športovej kariére. Chalani, držíme vám prsty!

Foto: Radovan Bondra, Matúš Mihalko

Zdieľaj tento článok

Top