Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Obvinený právnik Zoroslav K. zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Obvinený právnik Zoroslav K. zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený právnik Zoroslav K. ostáva vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 5T NS SR na štvrtkovom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry aj obvineného podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 23. mája, ktorým bol obvinený vzatý do väzby.


„Podľa Najvyššieho súdu bol prvostupňovým súdom vecne správne zistený kolúzny a preventívny dôvod väzby u obvineného,” povedala hovorkyňa.


Právnik je väzobne stíhaný pre kauzu úplatkov spojených s nelegálnou výrobou cigariet. Obvinený je tiež v kauze Víchrica, týkajúcej sa korupcie v súdnictve. V tomto prípade ho v máji prepustili z väzby.

Vzápätí ho však vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry opätovne zadržal pred bránou Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici. Špecializovaný trestný súd ho následne vzal do väzby pre hrozbu ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Viac k témam: nelegálna činnosť, úplatky, výroba cigariet
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený právnik Zoroslav K. zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top