Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> OBRAZOM: VEĽATSKÝ FUTBALOVÝ VÍKEND

OBRAZOM: VEĽATSKÝ FUTBALOVÝ VÍKEND

2. ročník tohto športového podujatia s názvom Veľatský futbalový víkend odštartoval v sobotu 9. júna. Už od rána však nad začiatkom akcie viseli otázniky v podobe počasia. Napokon to však vyzeralo tak, že sa predsa len môže hrať.


Aj sa hralo. Tuhé a nervydrásajúce súboje predviedli celky domácich Veľať, All star výberu z Michalian a dve prizvané družstvá – OFK Šuňava a Halamadrid Košice.


Urputné súboje o každučký centimeter ihriska prerušil výdatný lejak. Keď prestalo, pokračovalo sa ďalej. Napokon v turnaji štyroch tímov najlepšie obstáli práve tí pozvaní a skončili na prvých dvoch miestach. Cien pre najlepších bolo naozaj požehnane. Ich prehľad si môžeš prečítať nižšie.

Bola to vskutku vydarená akcia, ktorá pritiahla na Veľatské futbalové ihrisko množstvo zvedavcov. O dobrú atmosféru sa okrem futbalistov staral aj DJ Little či hasiči, ktorí svojim vozidlom priťahovali najmä pozornosť detí.

Nedeľa patrila starým pánom

Nedeľná časť programu Veľatského futbalového víkendu so sebou priniesla zápas starých pánov Veľat. Oproti 1. ročníku bolo badať silný progres, keďže sa tohto zápasu zúčastnilo 26 starých pánov, ktorí si zmerali sily proti sebe . Zápas viedol dlhoročný bývalý rozhodca Gerhard Zvolánek. V polčase sa konala súťaž v kopaní na bránu pre deti, ktorej sa zúčastnilo veľmi veľa detí, ktoré boli nakoniec odmenené. Po zápase starých pánov sa odovzdal ďakovný list pánovi Františkovi Tomkovi st. za prínos Veľatskému futbalu.

Víťazi:

4. Miesto – All Stars Michaľany
3. Miesto – FK Veľaty
2. Miesto – OŠK Šuňava
1. Miesto – Halamadrid Košice

Výsledky zápasov:

FK Veľaty – OŠK Šuňava 1:4

Halamadrid Košice – All Stars Michaľany  3:1

FK Veľaty – All Stars Michaľany 4:2

Halamadrid Košice – OŠK Šuňava 3:0

FK Veľaty  – Halamadrid Košice 1:3

OŠK Šuňava – All stars Michaľany 3:4

Ocenenie pre fair play rozhodcov – Matej Lipták, Cyril Juhás, Matúš Fortuňák, Dominik Puškáš

–          Najlepší hráč All Stars Michaľany – Jozef Orenič

–          Najlepší hráč Halamadrid Košice – Igor Milichovský

–          Najlepší hráč OŠK Šuňava – Matúš Garčár

–          Najlepší hráč FK Veľaty – Jakub Pálfi

–          Viťaž pokutových kopov – Maroš Šándor (Halamadrid Košice)

–          Najlepší strelec turnaja – Milan Pačuta (FK Veľaty)

–          Najlepší brankár turnaja – Jakub Rugolský (Halamadrid Košice)

–          Najlepší hráč turnaja – Ladislav Lukáč (Halamadrid Košice)

Medzi pozvanými hosťami , ktorí odovzdávali ceny boli Ján Baluch , Mikuláš Levkut, Peter Koščo, prezident FK Slavoj Trebišov, Jozef Gazdag, navrátilec do dresu trebišovského Slavoja Martin Čižmár, primátor mesta Trebišov, Marek Čižmár, Milan Petričko,  bývalý futbalista Blažej Vaščák a bývalý tréner slovenskej reprezetácie Dušan Galis.


Top