Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> OBRAZOM: TREBIŠOVSKÝ JARNÝ TRH

OBRAZOM: TREBIŠOVSKÝ JARNÝ TRH

Včera začal v Trebišove Trebišovský jarný trh. Hoci mu počasie neprialo, ľudí prišlo na naše pomery dosť. My sme tam boli tiež, preto ti teraz môžeme priniesť túto fotogalériu.


Trebišovský jarný trh – ľuďom chýbal kultúrny program

Atmosféra trhu je nezameniteľná. Vôkol rozvoniavajúce dobroty od miestnych predajcov, tovar patriaci k trhovej klasike a ľudia, najdôležitejšia súčasť trhu, premávajúca sa po jeho uličkách. Všetko vyzeralo dobre. Opýtaným ľudom však predsa len niečo chýbalo. Michal (63) sa vyjadril: “Ostatné mestá majú vždy na trhu aj nejaký kultúrny program, no Trebišov nie, hoci je tu folklórnych súborov viacero. Do budúcich rokov by som privítal aj v tejto oblasti oživenie, pretože sa z trhu stáva už nechcený stereotyp, čo odrádza ľudí od toho, aby sa na trh vôbec prišli pozrieť.”


Predtým, než ponúkneme fotogalériu, končíme naše konštatovanie otázkou na kompetentných, prečo musí byť Trebišov iný. Okolité mestá dokážu v rámci svojich trhov a jarmokov zorganizovať aj kultúrny program. Naše mesto je na tom, čo sa týka folklóru, dobre. V meste pôsobí viacero súborov a skupín, tak prečo aspoň jeden z nich nemohol vystúpiť na trhu a priniesť doň ľuďmi tak chcené oživenie?

Trebišovčania si však na časy, keď trh sprevádzali vystúpenia, pamätajú. Ešte keď sa trh organizoval na ulici M.R. Štefánika, jeho súčasťou bol aj kultúrny program na tribúne umiestnenej na parkovisku pred mestským úradom.  Nedá sa umiestniť tribúna aj tam, kde sa trhy konajú už niekoľko rokov?


Foto: Silvia Feketeová


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top