Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> OBNOVA DETSKÉHO IHRISKA NA KUTNOHORSKEJ ULICI

OBNOVA DETSKÉHO IHRISKA NA KUTNOHORSKEJ ULICI

Zdieľaj tento článok

Mestu Trebišov sa podarilo získať finančný príspevok z Nadácie SPP a Nafty a.s. na obnovu detského ihriska na Kutnohorskej ulici.


V priestore renovovaného ihriska bola umiestnená kombinovaná hracia zostava pre deti. Zostava ponúka deťom priestor na hru, pri ktorej využijú kĺzačku i lezeckú stenu so schodmi. Súčasťou je aj vežička so strieškou. Deti sa môžu zabaviť na štvormiestnej vahadlovej hojdačke drevenej konštrukcie s nerezovými prvkami. Pre deti od 3 – 8 rokov je určená štvormiestna pružinová hojdačka. Tvorivú časť svojej formujúcej sa osobnosti rozvinú prácou na kresliacej tabuli. Tento inštalovaný komponent umožní rozvoj predstavivosti a motoriky detí všetkých vekových kategórií. Prostredníctvom týchto hracích prvkov, ich pestrofarebnosťou a dizajnom najmladší Trebišovčania získajú nové zručnosti. Celková investícia na obnovu ihriska bola v sume 3.092,28 EUR. Projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nafty a.s. vo výške 3.000 EUR. Mesto sa spolupodieľalo sumou 92,28 EUR.


img_3294

img_3296

img_3297

Vynovené ihrisko poskytne deťom, pre ktoré je určené, miesto, kde sa môžu hrať a ich rodičom zase priestor na trávenie času, kde si oddýchnu.


Tlačová správa Mesta Trebišov
Foto: Mesto Trebišov

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top