Ste tu
Home > Správy > Slovensko > OBI otvorí na Slovensku nové predajne. Prvou z nich je Dunajská Streda, ktorá privíta svojich zákazníkov už dnes

OBI otvorí na Slovensku nové predajne. Prvou z nich je Dunajská Streda, ktorá privíta svojich zákazníkov už dnes

Zdieľaj tento článok

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Najväčšia sieť hobbymarketov OBI dnes otvorila v Dunajskej Strede svoju celkovo štrnástu predajňu na Slovensku. V nasledujúcich rokoch k nej pribudnú predajne v ďalších mestách. Reťazec sa v rámci svojej stratégie chce dostať bližšie k zákazníkom v okresných mestách. Aj oni tak získajú ľahší prístup k širokému DIY sortimentu a službám v nadštandardne dlhých otváracích hodinách.


“Tešíme sa, že len štyri roky po vstupe na slovenský trh môžeme oznámiť významné rozhodnutie investovať do ďalších nových prevádzok, ktoré na Slovensku v priebehu nasledujúcich rokov otvoríme,” potvrdil Hendrik Voigt, generálny riaditeľ spoločnosti OBI Slovakia.


Novootvorená predajňa v Dunajskej Strede sa môže pochváliť hneď dvoma prvenstvami. Ide o prvú prevádzku OBI na Slovensku, kde v kolektíve dominujú ženy a práve tu si domáci majstri budú môcť vyskúšať aj nový koncept usporiadania elektronáradia a príslušenstva.

Nemecký reťazec OBI je na Slovensku a v strednej Európe jednotkou v oblasti DIY sortimentu a potrieb pre domácich majstrov i domácnosti. Na Slovensku má OBI dnes spolu s novou prevádzkou v Dunajskej Strede už 14 predajní. S ponukou viac ako 60-tisíc výrobkov a dominantným, viac ako 30-percentným podielom na trhu projektových hobbymarketov chce svoje služby sprístupniť novým zákazníkom aj v menších mestách.

“Po Dunajskej Strede plánujeme ďalšie predajne otvoriť aj v iných okresných mestách. A našim zákazníkom tak ponúknuť možnosť nakúpiť všetko pod jednou strechou, navyše v prístupných otváracích hodinách,” upresňuje Voigt.

Zohnať spoľahlivú stavebnú firmu je čoraz náročnejšie, zákazníci sa podľa štatistík do projektov púšťajú vo väčšej miere sami

“Skúsenosti našich zákazníkov hovoria, že je náročné zohnať spoľahlivú stavebnú firmu alebo odborníka v potrebnom čase. Preto sa čoraz viac zákazníkov snaží zvládnuť malé opravy alebo rekonštrukcie svojpomocne. Tento trend je počas pandémie koronakrízy ešte výraznejší,” hovorí Ľudovít Gášpar, regionálny manažér predaja OBI Slovakia. “Vďaka ponuke nášho Onlineshopu a službe Objednaj a vyzdvihni, sme aj počas prísnych opatrení k dispozícii našim zákazníkom,” dopĺňa Gášpar.

Nemecká sieť hobbymarketov sleduje okrem dostupnosti odborníkov aj vývoj realitného trhu a ponukou reaguje na dopyt slovenských zákazníkov.

“Keďže máme predajne po celom Slovensku, dobre poznáme slovenských zákazníkov a rozumieme ich potrebám. Vďaka tomu obohacujeme sortiment nielen o bežné výrobky, ale aj produkty top značiek pre vybavenie domu a záhrady. Naše predajne ročne navštívi šesť miliónov zákazníkov. Veľkej obľube sa tešia nielen nové koncepty prezentácie sanity, ale aj výnimočné záhradné centrá,” dodáva Ľ. Gášpar.

Takmer všetok sortiment si možno rezervovať pohodlne cez Onlineshop, zákazníci však oceňujú aj projektové poradenstvo, ktoré OBI vo svojich prevádzkach štandardne poskytuje. Či už ide o prípravu projektu prestavby bytu, alebo o rekonštrukciu celého domu.

O spoločnosti OBI

OBI je dominantným hráčom na DIY trhu nielen v Nemecku, ale aj vo väčšine krajín strednej a východnej Európy.

Prvý obchod značka otvorila ešte v roku 1970. Dnes má OBI v Európe 660 predajní a 49 000 zamestnancov. Okrem Nemecka má firma zastúpenie v ďalších desiatich krajinách – Bosne Hercegovine, Česku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Rusku, Slovensku, Slovinsku, Taliansku, a vo Švajčiarsku. U nás OBI pôsobí od roku 2016. V štrnástich slovenských pobočkách v súčasnosti pracuje cca. 800 zamestnancov.

Informačný servis

Viac k témam: hobbymarket, OBI, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – OBI otvorí na Slovensku nové predajne. Prvou z nich je Dunajská Streda, ktorá privíta svojich zákazníkov už dnes © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top