Ste tu
Home > Spravodajstvo > OBEC LELES CHCE VYBUDOVAŤ TERMÁLNY PARK

OBEC LELES CHCE VYBUDOVAŤ TERMÁLNY PARK

Zdieľaj tento článok

Obec Leles (okres Trebišov) chce vybudovať termálny park a využiť tak geotermálnu vodu, ktorá sa nachádza pod obcou. Tá si už aj vyhliadla pozemky, na ktorých má byť projekt termálneho parku vybudovaný. Ak by sa podarilo stavbu zrealizovať, v kraji by pribudol druhý termálny park.


Pozemky pre termálny park chce obec ponúknuť investorom

Na webovej stránke denníka Korzár sa píše, že obec chce pozemky potrebné pre výstavbu spolu s vypracovaným projektom  ponúknuť potencionálnym investorom. Prvou zmenou, ktorá sa musí pre úspešnú realizáciu udiať je zmena územného plánu, o ktorú už obec medzičasom požiadala


Inšpirácia pre termálny park pod Tatrami

Ďalej sa na webe denníka Korzár píše, že obec Leles nachádzala inšpiráciu pre termálny park v podobných zariadeniach, ktoré vyrástli pod Tatrami. Ak by sa podarila výstavba, po Zemplínskej Šírave by v Lelesi vyrástol druhý termálny park v našom regióne.

Termálny park v obci Leles by ľudia z Trebišovského okresu uvítali
Termálny park v obci Leles by ľudia z Trebišovského okresu uvítali

V konečnom dôsledku by podľa nášho názoru takáto výstavba prospela rozvoju cestovného ruchu v našom regióne. Podobné parky majú celkom peknú tradíciu v susednom Maďarsku, ktoré nie je od obce Leles veľmi vzdialené. Realizáciou tejto stavby by sa mohlo docieliť, aby už toľko veľa Trebišovčanov neutekalo v prípade potreby letných radovánok za naše hranice.

Ľudia si myslia, že je to fajn, aj keď…

Opäť sme zavítali medzi ľudí z trebišovského regiónu s jednoduchou otázkou. Čo si o takejto výstavbe termálneho parku myslia? Väčšina z opýtaných (vyše 40) sa vyjadrila, že takúto stavbu by v našom regióne uvítali. Na druhej strane, obávajú sa typického postupu slovenského cestovného ruchu, pričom narážali najmä na vysoké vstupné, ako tomu podľa ich názorov bolo v prípade termálneho parku na Zemplínskej Šírave.

Čo si o prípadnej výstavbe termálneho parku v Lelesi myslíš ty?


Zdroj: Denník Korzár
Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top