Ste tu
Home > Spravodajstvo > OBČANOM PREDSTAVILI PROJEKT REKONŠTRUKCIE PLAVÁRNE A PRESTREŠENIA AMFITEÁTRA

OBČANOM PREDSTAVILI PROJEKT REKONŠTRUKCIE PLAVÁRNE A PRESTREŠENIA AMFITEÁTRA

Mestský úrad Trebišov
Zdieľaj tento článok

Primátor sa takmer po dvoch rokoch svojho úradovania prvýkrát stretol s občanmi mesta Trebišov. V stredu 21. septembra im predstavil projekt rekonštrukcie objektu plavárne a prestrešenia amfiteátra.


Chabý záujem


Ja som sa na tomto stretnutí zúčastnil tiež a musím konštatovať, že keby v laviciach veľkej zasadačky nesedeli poslanci mestského zastupiteľstva a zamestnanci mestského úradu, bolo by tam dohromady 20 ľudí. Osobne to považujem za veľmi chabé číslo a prejav nezáujmu o veci verejné zo strany občanov.

Prestrešenie amfiteátra vyvolalo diskusiu

Po predstavení projektu prestrešenia amfiteátra, na ktorý dostalo mesto Trebišov dotáciu v celkovej výške 85,000 €, nasledovala otvorená diskusia. V nej viacerí poslanci mestského zastupiteľstva vyjadrili pochybnosti o konštrukcii, ktorá podľa nich pripomína vodovodné mosty ponad rieky.

Na webe hnutia Trebišov Nahlas sa o tomto projekte píše: “Za 85.000 € poskytnutých Úradom vlády SR by mali byť v hľadisku osadené aj drevené lavičky na betónových pätkách s celkovom kapacitou okolo 800 divákov. Pôvodným zámerom bolo aj vybudovanie murovaných verejných toaliet pre návštevníkov amfiteátra a kúpaliska v juhovýchodnom rohu areálu kúpaliska pri vstupe do parku.”

Na vybudovanie toaliet však už neostali peniaze, preto nám budú musieť stačiť zariadenia TOI-TOI.

Projekt plavárne za 2 milióny eur

Denník Korzár vo svojej správe informoval, že: “Na rekonštrukciu plavárne získalo mesto 432 000 eur. Budova plavárne je dlhodobo bez údržby a opravy technologickej a bazénovej časti a je preto v dezolátnom technickom stave.”

O tom takisto vieme svoje, videli sme to na vlastné oči a prednedávnom sme o tom urobili článok.

Prečítaj si: Plaváreň sa dočká rekonštrukcie. Pozri sa, ako vyzerá dnes

Občanom mesta však predstavili projekt, ktorý počíta so základnou prevádzkou plavárne za 2 milióny eur, pričom je potrebné počítať s rezervou 25%. Podľa projektanta Ing. arch. Pandu je objekt plavárne pre budúce využitie značne predimenzovaný a on osobne by odporúčal objekt zbúrať a postaviť nový, menší a ekonomickejší.

Podľa dostupného projektu totiž ostanú prázdne kancelárske priestory, priestor reštaurácie Ponorka a šatne mužov a žien sa zmestia do terajších mužských priestorov.

Primátor tvrdí, že je v záujme mesta uskutočniť rekonštrukciu plavárne, otázkou však zostáva, kde dokáže mesto nájsť zvyšné peniaze značne prevyšujúce dotáciu od Úradu vlády SR.

kalendar_september16


Zdroj: Trebišov Nahlas, Korzár
Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top