Ste tu
Home > Spravodajstvo > NOVÝ INVESTOR V TREBIŠOVE, PRÁCU PRINESIE STOVKÁM ĽUDÍ

NOVÝ INVESTOR V TREBIŠOVE, PRÁCU PRINESIE STOVKÁM ĽUDÍ

Po jednaniach vedenia mesta, v zastúpení primátorom PhDr. Marekom Čižmárom, sa po dlhých rokoch podarilo priviesť do Trebišova pre zvýšenie zamestnanosti nového investora – združenie BR GROUP z Českej republiky.


BR GROUP predstavuje skupinu výrobných spoločností s českým kapitálom, ktoré pôsobia na medzinárodnom trhu predovšetkým v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automobilovú, strojárenskú a stavebnú oblasť. Obrat skupiny BR GROUP v roku 2017 predstavoval 3,3 miliardy českých korún. Jedna z jej spoločností – CONROP rozbieha svoju prevádzku aj v meste Trebišov.
CONROP sa zaoberá výrobou veľkoobjemových vakov určených pre špecifické náročné aplikácie vrátane skladovania a dodávky sypkých materiálov v stavebníctve.

CONROP Trebišov bude mať sídlo a prevádzku v priestoroch hál bývalej SAD Trebišov na Ul. Československej armády. Tieto haly a priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou, pričom v nich nájde postupne svoje pracovné uplatnenie až 220 pracovníkov. Celková plocha hál, vrátane sociálneho zázemia predstavuje 2852 m2.
Prvých zamestnancov začal CONROP Trebišov prijímať už od 1. 7. 2018. Spoločnosť svoj výrobný program plánuje postupne rozširovať o výrobu takzvanej čistej výroby pre zdravotníctvo a potravinársky priemysel. Združenie BR GROUP zvažuje aj ďalšie rozšírenie svojej výroby v Trebišove, konkrétne o spoločnosť LANEX.


Vedenie mesta očakáva od príchodu nového investora najmä zvýšenie zamestnanosti v meste a jeho okolí, ďalší rozvoj služieb a najmä zlepšenie kúpyschopnosti a životnej úrovne obyvateľstva.

ZDROJ: Mesto Trebišov

Top