Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Novinárku Tódovú má opäť niekto sledovať, minister Mikulec dá informácie preveriť

Novinárku Tódovú má opäť niekto sledovať, minister Mikulec dá informácie preveriť

14.1.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) požiada o preverenie zistených skutočností v kauze údajného sledovania novinárky Moniky Tódovej. Ako napísal vo svojom profile na sociálnej sieti, v prípade, že budú napĺňať znaky trestného činu, budú ich orgány činné v trestnom konaní riešiť v zmysle zákona.


„Vo svetle nedávnej, smutne známej kauzy sledovania novinárov Kočnerovým komandom, sú uvádzané skutočnosti mimoriadne znepokojivé. Akékoľvek tendencie alebo náznaky zastrašovania či prenasledovania, zamerané na umlčanie novinárov, sú v našej spoločnosti neakceptovateľné,“ zdôraznil minister.


Denník N 13. januára zverejnil, že jeho redaktorku Tódovú sledovali v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave. Pred tatranskou chatou, v ktorej bývala na začiatku januára s rodinou, stálo najmenej dva dni SUV s bardejovskou značkou, v ktorom sedel neznámy muž.

V zaparkovanom aute strávil denne zhruba osem hodín a vyhotovoval si fotografie. Na podozrivé autá upozornila Tódová aj políciu. V Tatrách pred tou istotu chatou reportérku sledoval aj ďalší neznámy muž z auta s bratislavskou značkou.

Viac k témam: minister vnútra SR, sledovanie novinárov
Zdroj: Webnoviny.sk – Novinárku Tódovú má opäť niekto sledovať, minister Mikulec dá informácie preveriť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top