Home > Šport > Hokej > Nové Zámky uspeli v predkole play-off Tipsport ligy, v maďarskom derby „lietali“ trestné minúty

NOVÉ ZÁMKY 1. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v piatkovom prvom zápase predkola play-off najvyššej slovenskej súťaže nad Detvou 4:2. Do stretnutia vstúpili aktívnejšie, ale ako prvý sa zapísal do streleckej listiny hosťujúci Frederik Fekiač.

Úspešný vstup Zámčanov do predkola play-off

Zaujímavosťou je, že v 13. min skóroval vôbec z prvej strely na súperovu bránku. Detva dlho držala najtesnejší náskok, ale záver prostrednej časti jej nevyšiel. V priebehu 57 sekúnd otočili nepriaznivý stav duelu Tomáš Pospíšil a Eduard Šimun.

V tretej tretine zužitkoval presilovú hru Radim Hruška, následne síce hostí vrátil do hry gólom z trestného strieľania Zdeněk Král, ale konečnú podobu výsledku dal v 50. min novozámocký kapitán Adam Zbořil. Zverenci trénera Milana Jančušku vstúpili do predkola play-off úspešnejšie a v sobotu sa budú snažiť pridať druhé víťazstvo v sérii.

Nervózne maďarské derby

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili na ľade Miškovca 3:1. Maďarské derby bolo veľmi nervózne. V závere sa dokonca strhla bitka, a tak rozhodcovia rozdali v zápase až 161 trestných minút. V úvodnej tretine mali trojnásobnú streleckú prevahu domáci, no paradoxne počas vlastnej presilovky inkasovali.

V 14. min sa predviedol individuálnou akciou Chris Langkow. Ten istý hráč skóroval aj na začiatku druhej tretiny, no Miškovec rýchlo vrátil do hry kontaktným gólom Nikandrosz Galanisz. Viackrát sa však už zverenci trénera Glena Hanlona nepresadili. Naopak, v 51. min spečatil výhru MAC Budapešť svojím premiérovým gólom v sezóne Barnabás Majoross.

Tipsport liga 2018/2019 – predkolo play-off

prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) – piatok

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) – stav série: 1:0
Góly: 36. T. Pospíšil (Hruška, Ordzovenský), 37. E. Šimun (T. Pospíšil, Zbořil), 48. Hruška (Kudla, T. Pospíšil), 50. Zbořil (Jakúbek, Kudla) – 13. F. Fekiač (Martin Ďaloga, M. Surový), 49. Král (z tr. strieľania)
Vylúčenia: 3:8 na 2 min, navyše Betker (Detva) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Stano, M. Novák – Výleta, Šefčík, 623 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Kristín – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek – T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun – Ondrušek, B. Fábry, Rogoň
Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MAC Budapešť (Maď.) 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) – stav série: 0:1
Góly: 24. Galanisz (Miskolczi, Somogyi) – 14. Langkow (Bodó), 22. Langkow (Orban, Dudás), 51. B. Majoross (Burt)
Vylúčenia: 11:12 na 2 min, navyše R. Harrison 10 min za nešportové správanie sa, 10 min za bitku a 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a nešportové správanie sa, Somogyi (obaja Miškovec) 10 min a 20 min za nešportové správanie sa – Terbócs 10 min za bitku, Burt (obaja Budapešť) 10 min a 20 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Orolin – Bodgaň, Jobbágy, 1085 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Albert
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla, Bugár – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, B. Majoross, Pápa – Szigeti, Kreisz, Odnoga

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC 07 Detva, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nové Zámky uspeli v predkole play-off Tipsport ligy, v maďarskom derby „lietali“ trestné minúty © SITA Všetky práva vyhradené.