Home > Šport > Novak Djokovič vyhral exhibičný turnaj v Abú Zabí, Anderson vo finále získal jeden set

ABÚ ZABÍ 29. decembra (WebNoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal víťazom 11. ročníka exhibičného turnaja Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v SAE (27. – 29. decembra).

V sobotňajšom finálovom stretnutí zdolal juhoafrického obhajcu titulu Kevina Andersona 4:6, 7:5, 7:5. V treťom sete využil srbský tenista až piaty mečbal. Tridsaťjedenročný Djokovič sa štvrtým triumfom vyrovnal Španielovi Rafaelovi Nadalovi, obaja sú najúspešnejšími tenistami v histórii podujatia.

V zápase o 3. miesto sa mali proti sebe postaviť Rus Karen Chačanov a Rafael Nadal zo Španielska. Tridsaťdvaročný Nadal však na stretnutie nenastúpil. Ako náhradný duel zvolili organizátori exhibíciu medzi Chačanovom a Rakúšanom Dominicom Thiemom. Rus uspel po výsledku 6:3, 4:6, 10:3 (zápasový tajbrejk).

V rámci štvrtkového programu sa divákom v exhibičnom dueli predstavili sestry Williamsové. Staršia Venus zvíťazila nad Serenou 4:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk).

Mubadala World Tennis Championship

Abú Zabí

Finále:
Novak Djokovič (Srb.) – Kevin Anderson (JAR) 4:6, 7:5, 7:5

Vložený exhibičný duel:
Karen Chačanov (Rus.) – Dominic Thiem (Rak.) 6:3, 4:6, 10:3 (zápasový tajbrejk)

Zoznam doterajších víťazov exhibičného turnaja Mubadala World Tennis Championship:

Viac k témam: Kevin Anderson, Novak Djokovič
Zdroj: Webnoviny.sk – Novak Djokovič vyhral exhibičný turnaj v Abú Zabí, Anderson vo finále získal jeden set © SITA Všetky práva vyhradené.