Ste tu
Home > Hokej > Nováčik Tipsport ligy z Michaloviec získal dve fínske posily, rokuje aj s triom zo zámoria

Nováčik Tipsport ligy z Michaloviec získal dve fínske posily, rokuje aj s triom zo zámoria

MICHALOVCE 30. mája (WebNoviny.sk) – Nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Dukla Ingema Michalovce potvrdil príchod nových hráčov do svojho kádra.

Tréner Miroslav Chudý môže rátať s útočníkmi Petrom Boltunom, Petrom Galambošom a Tomášom Hričinom. V kabíne Zemplínčanov sa objavia aj Fíni – obranca Konsta Mesikämmen a útočník Aki Juusela.

„Sme radi, že trojica Hričina, Boltun a Galamboš prijali našu ponuku. Galamboša s Hričinom poznám z Banskej Bystrice a určite nám pomôžu. Pri Peťovi Boltunovi je dôležité povedať, že je odchovancom michalovského hokeja, jeho srdiečko v zápasoch teda určite bude väčšie. Takisto sme dohodnutí s dvojicou Fínov Akim Juuselom a Konstom Mesikämmenom a v rokovaní sme s trojicou hráčov zo zámoria, ktorú predstavíme po podpísaní zmluvy. Spolu s Rišom Šechným sme hľadali ešte jedného asistenta. Našli sme ho v podobe Peťa Bartoša, ktorého dobre poznám. Niekedy sme spolu hrávali a môžem povedať, že sme na rovnakej vlnovej dĺžke,“ informoval hlavný kouč Miroslav Chudý.

Boltun, Galamboš aj Hričina naposledy pôsobili v Košiciach, prvý menovaný je odchovancom michalovského hokeja. Pre spomenuté duo Fínov pôjde o prvý angažmán mimo vlasti, doteraz hrali doma v Liige či druhej najvyššej súťaži Mestis.

Informácie priniesol oficiálny web michalovskej Dukly.

Viac k témam: HK Dukla Ingema Michalovce, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nováčik Tipsport ligy z Michaloviec získal dve fínske posily, rokuje aj s triom zo zámoria © SITA Všetky práva vyhradené.

Top