Ste tu
Home > Kultúra > NOVÁ LITERÁRNA SÚŤAŽ – LITERÁRNY TREBIŠOV

NOVÁ LITERÁRNA SÚŤAŽ – LITERÁRNY TREBIŠOV

Klop, klop – môžem sa ťa niečo spýtať? Čo to máš schované v šuplíku? Budeš asi prekvapený/á, ale okrem iného tam má mnoho z nás poschovávané niečo osobné, možno veľmi hodnotné – vlastné básničky a krátke prózy.


Krátke úryvky, ktoré vznikli často len vďaka potrebe dostať zo seba von pocity a najhlbšie myšlienky, s ktorými sa nezveríme ani najbližším. Alebo možno niečo tak trochu šialené – plné hrdinov, drakov a mágie. Ak by si to niekomu len tak ukázal, daný človek by si pomyslel, že ti buď šibe, alebo že si úplné decko. Skutočne je to tak?


keep calm

Ani náhodou.

Existuje totiž mnoho ľudí, ktorých by tieto šuplíkové nápady mohli zaujať, uchvátiť a to tentoraz priamo v našom meste. Ľudia, ktorí by ťa neposudzovali ani nevysmiali – najhoršia nočná mora dospievajúcich – len by ti povedali, či je tvoja práca dobrá alebo nie. Nemáš čo stratiť a kto vie? Možno si vážne dobrý a ani o tom nevieš.  A možno vyhráš…

A práve pre nás, šuplíkových autorov, bol zorganizovaný úplne prvý ročník celoslovenskej súťaže  Literárny Trebišov. Jej patróni, Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa v Trebišove a Trebišovský Umelecký Klub  pod vedením pána Ľudovíta Visokaya veria, že práve teraz dozrela v Trebišove ďalšia generácia možných autorov, ktorých treba povzbudiť v písaní, dať im šancu sa prejaviť.

Po dlhom uvážení sa rozhodlo, že literárna sútaž a jej téma bude úplne voľná – či už máš v šuplíku básničky alebo nejaký ten príbeh, romantiku alebo fantasy, všetko môže zabodovať. Jedinou podmienkou je rozsah – môžeš uverejniť buď tri básne alebo príbeh o dĺžke dvoch normostrán.

To stojí za pokus, nie? Ak ťa to zaujalo, klikni TU, nájdeš tu pokope všetko, čo o súťaži potrebuješ vedieť.

Prajeme veľa šťastia a nápadov možným budúcim autorom!

 


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top