Ste tu
Home > Správy > Svet > Nórsko mení pravidlá pre vstup do krajiny, guvernér neodporúča cestovať na ostrovné Svalbardy

Nórsko mení pravidlá pre vstup do krajiny, guvernér neodporúča cestovať na ostrovné Svalbardy

Zdieľaj tento článok

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nórsko od pondelka 21. júna umožňuje vstup do krajiny bez obmedzenia a karantény tým cudzincom, ktorí sa aspoň desať dní pred príchodom do Nórska zdržiavali v krajinách, ktoré nórska vláda označila ako zelené.


Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Nové pravidlo nie je pre Slovákov

V prípade, ak cestujúci zo zelenej krajiny tranzituje cez červenú krajinu, prihliada sa naňho ako na cestujúceho zo zelenej krajiny, ale tranzit cez červenú krajinu musí byť vykonaný bez prestávky.

Nové pravidlo sa netýka Slovenska, keďže to je stále zatiaľ zo strany Nórska zaradené medzi červené krajiny. Slovensko zas Nórsko radí medzi zelené krajiny.

Závažný dôvod na vstup

„Cudzincom, ktorí žijú na území krajiny, ktorú Nórsko označuje za červenú, alebo sa na jej území zdržiavali v dobe 10 dní pred cestou do Nórska, je povolený vstup iba ak majú na území Nórska povolený pobyt alebo majú na to závažný dôvod,“ uvádza rezort diplomacie na svojom webe.

Za závažný dôvod sa považuje napríklad návšteva maloletého dieťaťa, rodinného príslušníka, akreditovaných novinárov, prepravcov tovaru či osôb alebo zamestnancov v kritickej infraštruktúre.

Cestovanie v rámci pevninského Nórska je bez obmedzení. Výnimkou sú ostrovné Svalbardy, na ktoré tamojší guvernér neodporúča cestovať, pokiaľ to nie je bezpodmienečne nutné.

Viac k témam: cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórsko mení pravidlá pre vstup do krajiny, guvernér neodporúča cestovať na ostrovné Svalbardy © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top