Ste tu
Home > Šport > NOČNÝ BEH TREBIŠOV 2017 POD ZÁŠTITOU OLYMPIONIČKY KATKY PEJPKOVEJ

NOČNÝ BEH TREBIŠOV 2017 POD ZÁŠTITOU OLYMPIONIČKY KATKY PEJPKOVEJ

Trebišov │Vtrhol na bežeckú mapu nášho okresu ako víchor a rýchlosťou blesku si získal srdcia mnohých priaznivcov. Reč je o Trebišovskom nočnom behu, ktorého pokračovanie chystajú chalani z OZ Stopa aj tento rok.


Nočný beh Trebišov sa stretol s obrovským úspechom

Prvý ročník behu, ktorého podstatou je spoznať mesto Trebišov po tme, odštartoval iba minulý rok. Slovo dalo slovo a občianske združenie Stopa mohlo realizovať svoj sen. Musím konštatovať, že sa to podarilo.


Beh, aký doteraz v našom okolí chýbal, vyvolal veľké a pozitívne ohlasy. Či už u publika, alebo u samotných bežcov. Tí si pochvaľovali nezameniteľnú atmosféru. Trebišov sa tak na jeden večer premenil na bežeckú plejádu.

Nočný beh Trebišov som absolvoval aj ja. A poviem ti, bolo neskutočne motivujúce behať trebišovskými ulicami a počúvať pokriky od povzbudzujúcich stojacich okolo trate. Nebolo ich málo. Po dlhom čase som mal pocit, že Trebišovčania sa dokázali pre niečo spojiť.

Prečítaj si: Výnimočný Nočný beh Trebišov: Kto za ním stojí a prečo vznikol?

Trebišovský nočný beh 016

Trebišovský nočný beh 012

Záštitu prebrala olympionička Pejpková

Nočný beh Trebišov sa tak po roku (ktorý si dúfam strávil/a poctivou bežeckou prípravou, aby si mohol/mohla štartovať aj ty) vracia do Trebišova. Organizátori avizujú: „Pilne pracujeme na tom, aby bol nočný beh ešte lepšou atrakciou, ako vlani. Opäť sa pobeží 5 a 10 kilometrová trať. Dátum 10. jún 2017 so štartom o 21:00 si poznačte do kalendára červeným perom.“

Vítanou novinou je informácia, že záštitu nad podujatím Nočný beh Trebišov prebrala známa rodáčka z Trebišova, Katarína Pejpková (rodená Berešová, pozn. red.), účastníčka dvoch olympiád z Londýna 2012 a aj z Ria 2016.

Je však otázne, či si Nočný beh Trebišov Katka Pejpková odbehne. Pre OZ Stopa však poznamenala, že ak jej to zdravotný stav dovolí, tak určite áno. Slovenská atlétka je totiž po sérii náročných operácií a ja jej aj touto cestou želám skorý návrat na bežecké trate.

Beresova_nocny_beh_trebisov

Bežeckí priaznivci a nadšenci. Registrácia na Nočný beh Trebišov 2017 sa spúšťa už 10. marca. Nezabudnite! Vidíme sa na trati. Behu zdar.


Top