Ste tu
Home > Rozhovory > <i class="fa fa-comments" aria-hidden="true"></i> AKÉ NOVINKY SI PRE NÁS PRIPRAVILI ORGANIZÁTORI NOČNÉHO BEHU TREBIŠOV?

AKÉ NOVINKY SI PRE NÁS PRIPRAVILI ORGANIZÁTORI NOČNÉHO BEHU TREBIŠOV?

Zdieľaj tento článok

Trebišov │Už 10. júna sa trebišovskými ulicami a parkom pobeží 2. ročník Nočného behu Trebišov, ktorý si už za jeden rok stihol na svoju stranu získať mnoho priaznivcov. Pozhováral som sa s organizátormi behu. Prečítaj si, čo nové nás čaká v edícii behu pre rok 2017.


Prvý ročník Nočného behu zaznamenal v Trebišove úspech nebývalých rozmerov. Pre Trebišovčanov predstavoval niečo iné, doteraz nepoznané. Ako ho hodnotíte vy sami z pozície organizátorov? Čo sa podarilo a čo naopak, nevyšlo podľa predstáv?


Prvý ročník sa vydaril nad naše očakávania. Tešilo nás, že túto akciu prišlo podporiť okrem bežcov aj množstvo divákov. Počasie sme mali taktiež ideálne a teší nás, že z organizačného hľadiska nám taktiež vyšlo takmer všetko. Obrovská vďaka patrí dobrovoľníkom, ktorí si plnili svoje úlohy naozaj zodpovedne a výborná bola aj spolupráca s Mestom Trebišov a našimi partnermi. Nevyšli nám len veci, ktoré sme nepredpokladali, a preto po skúsenostiach z minulého roku sme v tomto roku pridali meraný medzičas priamo na trati a zabezpečili inú štartovaciu pištoľ

Čo názory a referencie bežcov alebo priaznivcov?

Reakcie boli vynikajúce. Veľa ľudí nám hneď po podujatí hovorilo, že radi prídu aj o rok, čo nám dodalo entuziazmus a chuť organizovať ďalší ročník.

Dvojica bežcov po dobehnutí do cieľa v roku 2016.
Dvojica bežcov po dobehnutí do cieľa v roku 2016.

Nočný beh Trebišov sa dočká svojho druhého pokračovania. Aké zmeny v porovnaní s minulým rokom chystáte? Na čo sa môžu priaznivci behu tešiť?

Najväčšia zmena sa týka už spomínanej časomiery. Bežci dostanú štartové číslo s vlastným menom (pri registrácii do 20. mája), v ktorom bude zabudovaný elektronický čip. Meraný bude nielen čas v mieste štartu/ cieľa, ale aj na Štefánikovej ulici, kde bude umiestnená ďalšia časomiera. Ďalšou výraznou zmenou budú pamätné medaily, ktoré dosatne každý bežec po dobehnutí do cieľa. Príjemnou zmenou bude aj SMS s dosiahnutým časom, ktorá príde bežcom taktiež po dobehnutí do cieľa.

Zaznamenali sme, že patronát nad behom prebrala slovenská olympionička, Katarína Pejpková (rod. Berešová, pozn. red.). Trvalo dlho presvedčiť ju k tomuto kroku? Ako sa Vám to vôbec podarilo?

Najviac nám asi pomohla skutočnosť, že slovenská olympionička je rodáčkou práve z Trebišova. Katka bola myšlienke prebratia záštity naklonená od prvej chvíle kedy sme ju oslovili. V zime bola čerstvo po operáciách achilovky, ale napriek tomu nemala problém so záštitou súhlasiť, čo si veľmi vážime.

Prečítaj si aj: Rozhovor: Čo má nové Katka Pejpková?

Registrácia na tohtoročnú edíciu Nočného behu je už oficiálne spustená. Akú očakávate účasť? Myslíte si, že sa Vám na štart podarí prilákať viac ľudí, ako vlani?

Ak sa na štart postaví 300 bežcov ako minulý rok, budeme určite radi. Na druhej strane si uvedomujeme, že v minulom roku prišlo aj mnoho účastníkov, ktorí nebehajú pravidelne a chceli si nočný beh len vyskúšať, pretože to bolo niečo nové.

Podľa propozícií behu je viditeľné, že na pôvodnej trase spred roka došlo k zmenám. Aké sú to zmeny a prečo k nim došlo?

Konkrétne ide o 3 malé zmeny. Prvá – bežať sa bude z druhej strany múzea ako v minulom roku (kvôli potrebe upravenia dĺžky trate). Druhá – pobeží sa po chodníku okolo budovy Terna, čím sa bežci vyhnú nepríjemným schodom. Tretia – táto sa týka len bežcov na 10km. Začiatok 2. kola už nebude na otáčke pred štartom/cieľom, ale pokračovať sa bude v smere behu (znázornené na mape). V minulom roku sa pri otáčaní museli bežci navzájom vyhýbať, pričom mohlo dôjsť k ich zrážke a preto sme sa rozhodli pozmeniť trať na tomto mieste.

Nocny beh Trebisov 2017_mapa_rozmiestnenie_2017

Zdieľaj tento článok

Top