Ste tu
Home > Správy > Slovensko > NKÚ sa nepáči nákup stíhačiek F-16, najdrahší obranný kontrakt v histórii Slovenska neschvaľovali ani v parlamente

NKÚ sa nepáči nákup stíhačiek F-16, najdrahší obranný kontrakt v histórii Slovenska neschvaľovali ani v parlamente

Zdieľaj tento článok

25.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR nepreukázalo opodstatnenosť nákupu všetkých 14 stíhacích lietadiel F-16 C/D Block 70. Zhodnotil to Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) s tým, že najdrahší obranný kontrakt od vzniku SR nebol ani schvaľovaný v parlamente, na rozdiel napríklad od Bulharska.


Ministerstvo obrany dohodlo nákup nových stíhacích lietadiel v lete 2018. Ozbrojené sily budú disponovať celkovo 14 stíhačkami F-16 C/D Block 70. Ich dodanie je naplánované do roku 2024. Lietadlá obstarali cez americký program spôsobom vláda-vláda.


Celková cena za lietadlá, výcvik, muníciu, dvojročnú prevádzku a predpokladané náklady na ďalších osem rokov prevádzky je vo výške 2,6 miliardy eur s DPH.

Správu budeme aktualizovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: nákup, stíhačky F-16 Block 70/72
Zdroj: Webnoviny.sk – NKÚ sa nepáči nákup stíhačiek F-16, najdrahší obranný kontrakt v histórii Slovenska neschvaľovali ani v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top