Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Nižšia produkcia automobilky Tesla zväčší pochybnosti o jej schopnosti vykazovať udržateľné zisky

Nižšia produkcia automobilky Tesla zväčší pochybnosti o jej schopnosti vykazovať udržateľné zisky

SAN FRANCISCO 5. apríla (WebNoviny.sk) – Produkcia amerického výrobcu elektromobilov Tesla sa v úvode tohto roka spomalila a klesol aj počet vozidiel, ktoré dodala zákazníkom, čo pravdepodobne zväčší pochybnosti o schopnosti firmy vykazovať udržateľné zisky.

Automobilka počas januára až marca vyrobila 77 100 vozidiel, čo je podstatne menej oproti tempu, ktoré musí udržať, aby sa splnil sľub jej generálneho riaditeľa Elona Muska, že firma bude produkovať 500 tis. áut ročne. V záverečných troch mesiacoch vlaňajška Tesla vyrobila 86 555 automobilov.

Zákazníkom v prvom štvrťroku Tesla dodala iba 63 tis. vozidiel, čiže o 31 percent menej ako vo štvrtom kvartáli 2018. Menšie dodávky, ako sa očakávalo, a „úpravy cien“ uberú z čistého zisku za prvý kvartál, uviedla Tesla. Firma však konštatovala, že prvý štvrťrok ukončila s dostatočnou finančnou hotovosťou. Výrobca elektromobilov stále predpokladá, že v tomto roku vyprodukuje 360 tis. až 400 tis. vozidiel.

Viac k témam: Tesla
Zdroj: Webnoviny.sk – Nižšia produkcia automobilky Tesla zväčší pochybnosti o jej schopnosti vykazovať udržateľné zisky © SITA Všetky práva vyhradené.

Top