Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Niekoľko cudzincov nelegálne prekročilo hranice, štyroch Indov polícia vyhostila

Niekoľko cudzincov nelegálne prekročilo hranice, štyroch Indov polícia vyhostila

17.9.2020 (Webnoviny.sk) – Šesť cudzincov bez dokladov zadržali v uplynulých dňoch policajti hraničnej kontroly v Sobraneckom okrese. V katastri obce Husák a v katastri obce Krčava zadržali štyroch Indov, ktorí nelegálne prekročili hranice.

Cudzinci sa podrobili testu na COVID-19 s negatívny výsledkom. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická, cudzincov administratívne vyhostili a dostali trojročný zákaz vstupu na územie SR. Prevzali si ich príslušníci Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.

V katastri obce Koromľa zase zadržali dvoch mladistvých chlapcov z Líbyie bez dokladov. Tínedžerov si prevzali pracovníci Centra pre deti a rodiny Medzilaborce.

Viac k témam: Centrum pre deti a rodiny, COVID-19, hraničná kontrola, migranti, Pandémia, Riaditeľstvo Hraničnej a cudzineckej polície (RHCP), utečenci migranti, vyhostenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Niekoľko cudzincov nelegálne prekročilo hranice, štyroch Indov polícia vyhostila © SITA Všetky práva vyhradené.

Top