Ste tu
Home > Správy > Svet > Neznámy páchateľ spustil paľbu v centre texaského Austinu, dvaja ľudia sú v kritickom stave

Neznámy páchateľ spustil paľbu v centre texaského Austinu, dvaja ľudia sú v kritickom stave

Zdieľaj tento článok

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – V centre texaského Austinu v sobotu neznámy páchateľ spustil paľbu, ktorá si vyžiadala 13 zranených. Dve osoby sú v kritickom stave. Polícia po strelcovi pátra.


Šéf tamojšej polície Joseph Chacon uviedol, že zatiaľ nepoznajú motív konania. Nemajú ani detailný popis páchateľa, veria však, že išlo o muža.


Polícia v súčasnosti analyzuje zábery z bezpečnostných kamier a ďalšie dôkazy. O pomoc požiadala aj verejnosť. Streľba nastala pred 1:30 miestneho času na ulici, ktorá je známa vďaka početným barom a reštauráciám.

Jedenásť zranených previezli do miestnej nemocnice a ďalších dvoch do iných nemocníc. “Naši policajti reagovali veľmi rýchlo a okamžite začali vykonávať opatrenia na záchranu životov,” povedal Chacon.

Potvrdil tiež, že niekoľko zranených priviezli do nemocnice samotní policajti, keďže na mieste vznikol veľký chaos, bolo náročné zvládnuť dav ľudí a dostať k zraneným sanitky.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Neznámy páchateľ spustil paľbu v centre texaského Austinu, dvaja ľudia sú v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top