Ste tu
Home > Šport > Ostatné športy > Neil Robertson triumfoval na Welsh Open a získal druhý titul v sezóne

Neil Robertson triumfoval na Welsh Open a získal druhý titul v sezóne

Zdieľaj tento článok

CARDIFF 18. februára (WebNoviny.sk) – Austrálčan Neil Robertson sa stal víťazom bodovaného turnaja Welsh Open v snookeri.


Nasadená desiatka Robertson zvíťazil 9:7 v nedeľňajšom finále nad turnajovou dvanástkou Angličanom Stuartom Binghamom. Víťaz podujatia získal odmenu 70-tisíc britských libier, zdolaný finalista 30-tisíc GBP.


Druhý titul v sezóne

Tridsaťsedemročný Robertson si na svoje konto pripísal druhý titul v aktuálnej sezóne. Predtým triumfoval na podujatí Riga Masters v lotyšskej metropole.

Na profesionálnom okruhu doteraz zarobil na odmenách už viac ako 4 milióny GBP. V 1. kole skončeného Welsh Open dokonca predviedol maximálny 147-bodový brejk, svoj 4. v doterajšej kariére.

Neskutočný záver zápasu

Na podujatí vo welšskom Cardiffe viedol Robertson v priebehu prvej časti nedeľňajšieho finále už 4:1, no Bingham stihol do prestávky znížiť na 3:5 z jeho pohľadu. Na začiatku večernej časti súboja navýšil Robertson svoje vedenie na 7:3.

Potom nasledovala v podaní Binghama séria štyroch víťazných framov, vďaka ktorej vyrovnal skóre na 7:7. Záverečné dva framy súboja však patrili austrálskemu hráčovi, ktorý si tak pripísal na svojom konte 15. kariérny triumf na bodovanom turnaji.

“Bol to neskutočný záver zápasu. Veľká pochvala patrí aj môjmu súperovi. V súčastnosti nie je jednoduché zvíťaziť na akomkoľvek turnaji, takže sa veľmi teším.” povedal Robertson, cituje ho portál BBC.

Snooker – World Grand Prix

Cheltenham

Finále


Neil Robertson (Aus.-10) – Stuart Bingham (Angl.-12) 9:7

Semifinále

Stuart Bingham (V. Brit.-12) – Joe O’Connor (Angl.) 6:2
Neil Robertson (Aus.-10) – Hossein Vafaei (Irán) 6:0

Viac k témam: World Grand Prix v snookeri
Zdroj: Webnoviny.sk – Neil Robertson triumfoval na Welsh Open a získal druhý titul v sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top