Ste tu
Home > Spravodajstvo > NEHODA MOTORKÁRA SKONČILA S ŤAŽKÝMI ZRANENIAMI, POLÍCIA UPOZORŇUJE

NEHODA MOTORKÁRA SKONČILA S ŤAŽKÝMI ZRANENIAMI, POLÍCIA UPOZORŇUJE

Motorkárska sezóna

V pondelok sa medzi obcami Dobrá a Biel v okrese Trebišov stala dopravná nehoda. 38-ročný motorkár utrpel vážne zranenia. V súvislosti so zvýšenou nehodovosťou na cestách sa k slovu dostala aj polícia, ktorá upozorňuje vodičov.

Nehoda priniesla ťažké zranenia a škodu približne 400 eur

Vodič (38) z Kráľovského Chlmca riadil motocykel zn. Suzuki GSX 600 po ceste III/3709, pričom pri prechádzaní ľavotočivou zákrutou pred nadjazdom z doposiaľ nezistených príčin zišiel s motocyklom mimo vozovku na trávnatý pás, kde narazil do zvodidiel a spadol s motocyklom na vozovku. Pri nehode vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia. Na zistenie požitia alkoholu bola vodičovi odobratá krv. Na motocykli vznikla škoda cca 400 eur.

Motorky po niekoľkých mesiacoch opäť na cestách

Polícia upozorňuje vodičov motocyklov, že v tomto období sa na cestách môže nachádzať po zime štrk, čo môže byť príčinou dopravnej nehody. Prechádzajte iba na miestach, kde je to bezpečné a ste si istý, že manéver zvládnete.  Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať.  Motorkári si musia uvedomiť obrovskú zodpovednosť. Pocit voľnosti a eufórie počas jazdy na dvoch kolesách je síce na nezaplatenie, o to bolestivejšie a tragickejšie môžu byť následky pádu.

Motorkárska sezóna
Motorkárska sezóna začala, polícia upozorňuje vodičov

Po niekoľkých mesiacoch parkovania v garáži je dôležité pred prvou jazdou v novej sezóne skontrolovať technický stav motorky. Najmä mladí, neskúsení vodiči by mali jazdiť mimoriadne opatrne, kým si osvoja potrebné zručnosti a návyky. Hanbou nie je vyskúšať si jazdu na veľkom parkovisku alebo odľahlom mieste. Vodiči motocyklov sú povinní počas jazdy používať na hlave riadne upevnenú ochrannú prilbu určenú pre motocyklistov. Ochranné oblečenie by malo byť samozrejmosťou. Oproti vodičom v autách majú nevýhodu, sú zraniteľnejší, a pri páde im hrozia vážne zranenia či smrť. Netreba zbytočne riskovať, aj pomalšou (predpísanou) jazdou sa dá dostať do plánovaného cieľa. Pred akýmkoľvek manévrom, napríklad predbiehaním, treba byť obzvlášť predvídavý, všímať si, či vás vodič auta registruje vo svojom spätnom zrkadle. Nehovoriac o križovatkách, nie každý vodič auta je tolerantný a uvoľní vám časť svojho pruhu. Vodiči áut si zase musia uvedomiť, že na cestách už treba počítať aj s motorkármi. A tí sa zmestia aj tam, kde autá nie. Azda najdôležitejšie je preto sledovať spätné zrkadlá a situáciu okolo auta.

Hlavičkový odkaz - máj


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top