Ste tu
Home > Správy > Navaľného sa snažia dostať do výkonu trestu, za požiadavkou federálnej väzenskej služby vraj stojí Putin

Navaľného sa snažia dostať do výkonu trestu, za požiadavkou federálnej väzenskej služby vraj stojí Putin

12.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ruská federálna väzenská služba požiadala moskovský súd o umiestnenie Alexeja Navaľného do výkonu trestu pre porušenie pravidiel podmienečného trestu.


Najväčší kritik Kremľa a ruského prezidenta Vladimira Putina sa momentálne nachádza v Nemecku, kde sa zotavuje po augustovej otrave nervovoparalytickou látkou typu novičok.


Za požiadavkou vraj stojí Putin

Podľa Navaľného za požiadavkou federálnej väzenskej služby stojí prezident.

“Putin je na mňa taký naštvaný, že som tú otravu prežil, že nariadil federálnej väzenskej službe, aby zmenila môj podmienečný trest na nepodmienečný,” uviedol Navaľnyj na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Navaľnyj sa mal prihlásiť vo svojej kancelárii

Federálna väzenská služba minulý mesiac požiadala Navaľného, aby sa v súlade s pravidlami podmienečného trestu prihlásil vo svojej kancelárii, a varovala ho, že ak sa nedostaví, bude čeliť väzeniu.

Navaľného odsúdili v roku 2014 za spreneveru a pranie špinavých peňazí. Ten to však odmieta a tvrdí, že proces bol politicky motivovaný.

Bráni sa tiež tým, že Európsky súd pre ľudské práva rozhodol o nezákonnosti odsúdenia a jeho podmienečný trest sa skončil 30. decembra.

Viac k témam: novičok, otrava jedom, podmienečný trest
Zdroj: Webnoviny.sk – Navaľného sa snažia dostať do výkonu trestu, za požiadavkou federálnej väzenskej služby vraj stojí Putin © SITA Všetky práva vyhradené.


Top