Ste tu
Home > Správy > Napätie medzi Iránom a USA sa vyhrotilo, ponuku Pompea vláda označila za pokrytecké gesto

Napätie medzi Iránom a USA sa vyhrotilo, ponuku Pompea vláda označila za pokrytecké gesto

31.7.2019 (Webnoviny.sk) – Irán odmietol ako „pokrytecké gesto“ ponuku amerického ministra zahraničia Mikea Pompea, že navštívi krajinu a prehovorí k Iráncom.

Iránsky minister zahraničia Mohammad Džavád Zaríf mu v stredu prostredníctvom novinárov odkázal: „Do Iránu nemusíte chodiť“.

Pompeovi namiesto toho navrhol, aby poskytol víza iránskym novinárom, ktorí by pricestovali do USA a spravili tam s ním rozhovor. Zároveň ho obvinil, že odmieta ich žiadosti.

Pompeo v pondelok na Twitteri uviedol: „Nebojíme sa toho, že (Zaríf) príde do Ameriky, kde má právo slobodne hovoriť. Sú skutočnosti o režime (najvyššieho vodcu ajatolláha Alího Chameneího) také zlé, že ma nemôže nechať urobiť to isté v Teheráne? Čo keby jeho ľud počul pravdu, nefiltrovanú, neskrátenú?“ napísal šéf americkej diplomacie. Napätie medzi Iránom a USA sa vyhrotilo v posledných mesiacoch.

Viac k témam: napätie, víza
Zdroj: Webnoviny.sk – Napätie medzi Iránom a USA sa vyhrotilo, ponuku Pompea vláda označila za pokrytecké gesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Top