Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Nakladanie s odpadom v Bratislave za Nesrovnala malo chyby, časť neskončila v spaľovni

Nakladanie s odpadom v Bratislave za Nesrovnala malo chyby, časť neskončila v spaľovni

22.10.2019 (Webnoviny.sk) – Nové vedenie bratislavského mestského podniku Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) preveruje nakladanie s odpadom počas pôsobenia bývalého primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Odpad, ktorý museli počas odstávok spaľovne dočasne uskladniť na inom mieste, nevrátili späť do spaľovne na spracovanie. Informovala o tom Linda Golejová zo spoločnosti OLO.

Dočasné uskladnenie odpadu

Bývalé vedenie spoločnosti OLO počas predchádzajúcich odstávok spaľovne v rokoch 2016 – 2018 zmluvne dohodlo dočasné uskladňovanie komunálneho odpadu v areáli spoločnosti Vassal EKO na Lieskovskej ceste (dnes Bratislavská recyklačná).

„Napriek tomu, že tento odpad mal byť po ukončení technologických odstávok následne prevezený do spaľovne a zhodnotený, nestalo sa tak,“ dodala Golejová.

Vedenie spoločnosti OLO, ktoré nastúpilo za primátora Matúša Valla, zistilo nezrovnalosti vo vykazovaní odpadu – nesprávne uvedenie údajov v Ohlásení o vzniku odpadu a nakladaní s ním za rok 2018. Na základe týchto zistení spoločnosť OLO odovzdala opravené Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním za rok 2018.

Rokovanie s Bratislavskou recyklačnou

Zároveň OLO začala rokovanie s Bratislavskou recyklačnou ako nástupníckou spoločnosťou po Vassal EKO, ktorého cieľom je nakladanie s predmetným odpadom v súlade s platnou legislatívou.

Agentúra SITA požiada o stanovisko aj bývalého primátora Iva Nesrovnala.

Viac k témam: komunálny odpad, likvidácia odpadu, OLO Odvoz a likvidácia odpadu
Zdroj: Webnoviny.sk – Nakladanie s odpadom v Bratislave za Nesrovnala malo chyby, časť neskončila v spaľovni © SITA Všetky práva vyhradené.

Top