Ste tu
Home > Správy > Slovensko > NAKA zadržala kamión so šampanským za státisíce eur, za biznisom stojí firma z južného Slovenska

NAKA zadržala kamión so šampanským za státisíce eur, za biznisom stojí firma z južného Slovenska

BRATISLAVA 10. novembra (WebNoviny.sk) – Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry prekazila biznis podvodnej špeditérskej firme z južného Slovenska.

Podľa informácií TV JOJ neďaleko hranice s Českou republikou zadržala kamión s tisíckami fliaš šampanského priamo z Francúzska. Pre TV JOJ to potvrdila hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Celková hodnota zásielky sa odhaduje na stovky tisíc eur. Vodiča kamiónu okamžite po zastavení mimo diaľnice D2 zadržali a zatkli.

Akcia prebiehala niekoľko hodín, keďže zadržali aj ďalších členov organizovanej skupiny z južného Slovenska.Podľa zdroja Televízie JOJ tento prípad vykazuje známky jednej z foriem takzvanej fantómovej prepravy.

V tomto prípade sa slovenská špedičná firma dostala k francúzskej zákazke, ktorú však na miesto určenia nedoručila a nasmerovala ju na Slovensko. Policajti spolu s príslušníkmi bratislavskej pobočky INTERPOLu však kamión sledovali a po prekročení našich hraníc zadržali.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zadržala kamión so šampanským za státisíce eur, za biznisom stojí firma z južného Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Top