Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Najlepšou poistkou demokracie sú silné mestá a obce, vyhlásila prezidentka Čaputová

Najlepšou poistkou demokracie sú silné mestá a obce, vyhlásila prezidentka Čaputová

14.1.2020 (Webnoviny.sk) – Pri oslavách 30. výročia novembra 1989 ostala nezaslúžene v tieni skutočnosť, akou úžasnou cestu prešli samosprávy za posledných 30 rokov. Pri príležitosti prijatia predstaviteľov samospráv v Prezidentskom paláci to vo svojom príhovore povedala prezidentka Zuzana Čaputová. Tá v utorok ako štvrtú oficiálnu návštevu prijala zástupcov Združenia miest a obcí Slovenska, Únie miest Slovenska a združenia krajov SK8.

Podľa nej sa Slovensko v oblasti riadenia miest a obcí za posledných 30 rokov výrazne zmenilo. „Z pôvodne centralistického štátu, ktorý riadil všetko a všetkých, sa po troch desaťročiach stala decentralizovaná spoločnosť, ktorej obyvatelia obcí a miest môžu rozhodujúcim spôsobom ovplyvňovať správu vecí verejných vo svojom najbližšom okolí,“ povedala v prejave prezidentka.

Uviedla, že silné mestá, obce a samosprávne kraje sú najlepšou poistkou demokracie. Prezidentka poďakovala predstaviteľom miest a obcí za ich vykonanú prácu, ktorá podľa nej prispieva k rastu a prosperite celej republiky.

Prezidentka dnes privítala aj predstaviteľov polície, hasičov a členov Horskej záchrannej služby. Na začiatku roka prijala koledníkov Dobrej noviny a zástupcov cirkví a náboženských spoločností na Slovensku. Stalo sa tak 3.januára.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, ZMOS Združenie miest a obcí Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Najlepšou poistkou demokracie sú silné mestá a obce, vyhlásila prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

Top