Ste tu
Home > Správy > Najhorší ruský sériový vrah svoje obete nepočítal, priznal sa k ďalším dvom a súhlasil by s trestom smrti

Najhorší ruský sériový vrah svoje obete nepočítal, priznal sa k ďalším dvom a súhlasil by s trestom smrti

Zdieľaj tento článok

6.8.2020 (Webnoviny.sk) – Najhorší ruský sériový vrah sa priznal k ďalším dvom skutkom po tom, ako ho odsúdili za zabitie 81 žien. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že 56-ročný bývalý policajt Michail Popkov prezývaný “vlkodlak” mohol pripraviť o život až takmer 200 osôb.


Popkov si spočiatku odpykával doživotie v pracovnej trestaneckej kolónii v ruskej Mordvianskej republike, počas pandémie koronavírusu dokonca vyrábal rúška na tvár. Najnovšie vyslovil ľútosť nad spáchanými vraždami. Poznamenal, že si želá, aby v Rusku opäť platil trest smrti, ktorý zrušili v roku 1996, a priznal sa k zabitiu ďalších dvoch žien v 90. rokoch. Jedna z nich bola dokonca jeho susedka.


“Boli chvíle, keď som si vravel, že trest smrti by bol pre mňa lepší. Je mi veľmi ľúto a želám si, aby som nespravil nič z toho, čo sa stalo. Ľútosť je prirodzená, mal som veľa času premýšľať,” povedal Popkov podľa webu metro.co.uk už zo sibírskeho Irkutska, kam ho po priznaní previezli. Keď dostal otázku, koľko žien celkovo zavraždil, vyhýbavo odvetil: “Obete som nepočítal.”

Popkov bežne využíval služobné auto a predovšetkým v nočných hodinách ponúkal ženám v rodnom Angarsku na Sibíri, že ich odvezie domov. Následne ich znásilnil a zabil. Sám seba nazval “čističom” a na súde tvrdil, že si vyberal iba promiskuitné ženy.

Podľa podplukovníka Jevgenija Karčevského, vedúceho vyšetrovateľa v prípade sériových vrážd, už dávnejšie vyhlásil: “Som si viac než istý, že Popkov spáchal vyše 100 takýchto činov, ak nie bližšie k číslu dvesto. Nebolo možné, aby sa zastavil na polceste.”

Viac k témam: sériový vrah, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk – Najhorší ruský sériový vrah svoje obete nepočítal, priznal sa k ďalším dvom a súhlasil by s trestom smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top