Ste tu
Home > Zaujímavosti > Najbohatším Ázijčanom sa stal čínsky podnikateľ, ktorý vlastní firmu na výrobu vakcíny proti COVID-19

Najbohatším Ázijčanom sa stal čínsky podnikateľ, ktorý vlastní firmu na výrobu vakcíny proti COVID-19

1.1.2021 (Webnoviny.sk) – Indovi Mukešovi Ambanimu už nepatrí prívlastok „najbohatší človek v Ázii“. Vďaka svojej spoločnosti vyrábajúcej vakcíny proti koronavírusu a firme zaoberajúcej sa produkciou a balením vody sa na 1. miesto dostal čínsky podnikateľ Čung Šan-šan. Informoval o tom spravodajský web BBC.

Zakladateľ potravinárskeho gigantu Nongfu Spring či majiteľ farmaceutickej spoločnosti Beijing Wantai Biological tento rok zaznamenal nárast majetku o 7 miliárd dolárov (5,7 miliardy eur), čo mu pomohlo preskočiť spomenutého Ambaniho aj krajana Jacka Ma – spoluzakladateľa nadnárodného technologického konglomerátu Alibaba Group.

Čung Šan-šan má momentálne majetok v hodnote 77,8 miliardy dolárov (63,35 miliardy eur), čo z neho robí 11. najbohatšieho človeka na svete podľa indexu Bloomberg Billionaires Index.

Viac k témam: bohatstvo, Koronavírus, miliardári, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Najbohatším Ázijčanom sa stal čínsky podnikateľ, ktorý vlastní firmu na výrobu vakcíny proti COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Top