Home > Šport > Nadal v treťom sete prehrával 1:5, ale na Turnaji majstrov predviedol famózny obrat

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Španielsky tenista Rafael Nadal sa na druhý pokus dočkal víťazstva na koncoročnom výberovom turnaji Nitto ATP Finals v Londýne. Tridsaťtriročný Malorčan zdolal v stredajšej repríze finále US Open Rusa Daniila Medvedeva 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4) za necelé tri hodiny a aj v treťom vzájomnom súboji s týmto súperom sa radoval z triumfu. V skupine Andreho Agassiho sa v stredu odohrá ešte jeden duel, od 21.00 h proti sebe nastúpia Grék Stefanos Tsitsipas a Nemec Alexander Zverev.

“Cítim sa veľmi šťastný. Je to neskutočné, že sa mi podarilo takýto obrat. Je to škoda pre Daniila, hral dobre a utrpel ťažkú prehru. Musím sa poďakovať všetkým za podporu, veľa to pre mňa znamená. Za nepriaznivého stavu musíte bojovať a veriť, že sa to možno zlomí. Už som sa to v kariére viackrát naučil. Celkovom som hral v zápase lepšie ako pred dvoma dňami, čo je pre mňa potešujúce,” povedal Nadal v rozhovore krátko po skončení stretnutia priamo na kurte.

Nitto ATP Finals v Londýne – skupina Andreho Agassiho

streda

Rafael Nadal (Šp.-1) – Daniil Medvedev (Rus.-4) 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4)

Vo vyrovnanom prvom sete si obaja hráči strážili vlastné podanie. Medvedev síce dostal v siedmej hre brejkbalovú príležitosť, ale nevyužil ju a musel rozhodovať až tajbrejk. V ňom sa spočiatku obaja tenisti naťahovali o každý bod, no od stavu 3:3 ovládol Rus štyri výmeny v rade a získal úvodné dejstvo pre seba.

Hneď na začiatku druhého setu Medvedev prišiel o svoj servis a Nadal si hájil náskok jedného brejku. V deviatej hre sa opäť presadil na prijme a triumfoval 6:3.

Rozhodujúci set bol spočiatku jasnou záležitosťou mladého Rusa. Dvadsaťtriročný pravák si pripísal dva rýchle brejky, viedol 4:0 a neskôr aj 5:1, no sľubný náskok a jeden mečbal nevyužil. V dvanástej hre sa Medvedev vzchopil za stavu 5:6 a 0:30 a vybojoval si tajbrejk, no v ňom nemal presnú ruku v dôležitých momentoch.

Stefanos Tsitsipas (Gréc.-6) – Alexander Zverev (Nem.-7) (21.00)

Viac k témam: ATP Finals, Nitto ATP Finals v Londýne, Turnaj majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadal v treťom sete prehrával 1:5, ale na Turnaji majstrov predviedol famózny obrat © SITA Všetky práva vyhradené.