Ste tu
Home > Spravodajstvo > NA VÝCHODE OPÄŤ INTENZÍVNY DÁŽĎ

NA VÝCHODE OPÄŤ INTENZÍVNY DÁŽĎ

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal opätovne pre východné Slovensko výstrahu pred silným dažďom. Podľa dostupných informácií by mohlo na niektorých miestach padnúť až 35 milimetrov zrážok. 


Po tom, čo sa počasie trochu umúdrilo a prestalo pršať sa všetko vracia do starých koľají. SHMÚ varuje výstrahou prvého stupňa pred povodňami nie len v našom, ale aj v ďalších 4 okresoch východného Slovenska. Silný dážď meteorológovia očakávajú aj v 7 okresoch prešovského kraja. Pozri sa, ako to vyzerá na mape.


Zdroj: SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
Ľudia už majú dosť

Obyvatelia trebišovského okresu majú opäť sa vracajúcich dažďov plné zuby. “Stále prší. Ešte som nezažil, aby bola polovica februára taká daždivá. Dážď mi znepríjemňuje cestu do práce i z práce, doma na dvore máme permanentne blato a neviem si predstaviť, čo sa stane ďalej, ak dážď neustane,” vyjadril sa nespokojný Trebišovčan a určite nie je spomedzi nás všetkých jediný, ktorému takéto daždivé počasie prekáža.

Ďalej sa k nespokojnosti pridala i obyvateľka neďalekej obce Nižný Žipov. “Vo februári by malo mrznúť, nie pršať. Pri takomto počasí prežijú všetky škodce, ktorým takéto teploty nič neurobia. Potom na jar bude na záhradách pohroma,” vyjadrila svoje stanovisko.

Ja len pevne verím, že počasie sa umúdri a dopraje nám ešte zopár dní pod snehovou prikrývkou a teplotami pod nulou. Aj keď táto moja túžba vyzerá pri pohľade von z okna ako číre bláznovstvo.

Čo si myslíš o aktuálnych vrtochoch počasia ty?


Zdroj: SHMÚ
Foto: Ilustračné


Top