Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Na Slovensku bude cez víkend horúco, pre západ sú vydané výstrahy

Na Slovensku bude cez víkend horúco, pre západ sú vydané výstrahy

Zdieľaj tento článok

18.6.2021 (Webnoviny.sk) – Na západe Slovenska bude cez víkend platiť druhý stupeň výstrahy pred horúčavami. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. Teplota vzduchu sa v niektorých oblastiach môže vyšplhať aj na 35 stupňov.


Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozornilo SHMÚ. Pravdepodobné poškodenie zdravia nadmerným zaťažením organizmu je podľa ústavu u niektorých skupín osôb vysoká.


Na sobotu 19. júna vydal SHMÚ pre 15 okresov výstrahu druhého stupňa pred vysokými teplotami od 15:00 do 18:00. Ide o okresy Skalica, Senica, Malacky, Trnava, Pezinok, Bratislava, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice a Veľký Krtíš. Teplota vzduchu v týchto okresoch môže dosiahnuť 35 stupňov. Pre viaceré okresy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Žilinskom kraji bude poobede platiť výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Meteorológovia očakávajú, že teplota vzduchu dosiahne miestami 33 až 34 stupňov.

V nedeľu 20. júna bude druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platiť od 13:00 do 19:00 pre okresy Skalica, Senica, Malacky, Bratislava, Senec a Dunajská Streda. Pre okresy na západnom a južnom Slovensku, teda v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Nitrianskom kraji platí v daný deň výstraha prvého stupňa od 13:00 do 19:00.

Viac k témam: horúčavy, počasie
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku bude cez víkend horúco, pre západ sú vydané výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top