Ste tu
Home > Správy > Na pamiatkach v Ríme si už neposedíte, mastná pokuta hrozí aj za jedenie a pitie na Španielskych schodoch

Na pamiatkach v Ríme si už neposedíte, mastná pokuta hrozí aj za jedenie a pitie na Španielskych schodoch

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Na populárnych Španielskych schodoch v talianskom Ríme sa už viac nebude dať sedieť. Pri vykonávaní nariadenia mesta, ktoré vstúpilo do platnosti minulý mesiac, začala v stredu polícia upozorňovať Talianov a turistov, aby vstali z jednej z najznámejších a najfotografovanejších pamiatok v meste.

Nariadenie zo 6. júna hovorí, že sedenie, jedenie a pitie na schodoch zapísaných v Zozname svetového dedičstva UNESCO môže znamenať pokutu vo výške 400 eur. Nariadenie sa rovnako týka aj iných rímskych pamiatok, napríklad Fontány di Trevi.

Radnica mesta uviedla, že plnenie nových pravidiel vyžaduje už od ich zavedenia minulý mesiac, avšak až doteraz nebolo vidieť policajtov v žltých vestách, ako hovoria ľuďom, aby zo schodov vstali.

Viac k témam: Rím
Zdroj: Webnoviny.sk – Na pamiatkach v Ríme si už neposedíte, mastná pokuta hrozí aj za jedenie a pitie na Španielskych schodoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Top