Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Na Kunovskej priehrade otvorili letnú sezónu, najvýraznejšou zmenou prešla lodenica

Na Kunovskej priehrade otvorili letnú sezónu, najvýraznejšou zmenou prešla lodenica

Zdieľaj tento článok

27.6.2021 (Webnoviny.sk) – Na Kunovskej priehrade pri Senici otvorili tento víkend letnú sezónu. Rekreačné služby mesta Senica sa v tomto roku okrem štandardnej údržby a opráv v areáli pustili aj do väčších investícií.


Vizuálne najvýraznejšou zmenou prešla lodenica s požičovňou vodných atrakcií. Kompletne bolo zrenovované mólo, ktoré bude prístaviskom vodných bicyklov, kajakov, lodiek a plávajúcich ležadiel. K dispozícii sú viacmiestne vodné bicykle, okrem toho si môžu návštevníci zapožičať paddleboardy,“ informovala hovorkyňa Senice Tatiana Moravcová. Dodala, že k všetkým zapožičaným vodným atrakciám sú automaticky poskytované záchranné vesty.


Ďalšou tohtoročnou novinkou na Kunovskej priehrade bude nízke lanové centrum s obrovským mraveniskom. Takmer 50-metrová sústava lanových prekážok s rôznou náročnosťou bude deťom k dispozícii začiatkom prázdnin. Táto nová atrakcia podľa Moravcovej vznikla vďaka členstvu mesta Senica v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Záhorie.

Tá zároveň kúpi na Kunovskú priehradu automatický externý defibrilátor, ktorý bude umiestnený v Chate nad plážou. O kultúrny program a zábavu na priehrade a počas prázdnin postará Mestské kultúrne stredisko Senica, ktoré pripravilo na celé leto sériu podujatí.

Kunovská priehrada je prímestskou rekreačnou oblasťou vzdialenou od mesta Senica päť kilometrov. Pre peších turistov, cykloturistov i in-line korčuliarov je priehrada spojená s mestom cyklotrasou popri potoku Teplica.

Viac k témam: cestovný ruch, vodné nádrže
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Kunovskej priehrade otvorili letnú sezónu, najvýraznejšou zmenou prešla lodenica © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top