Ste tu
Home > Šport > Na antuke je Rafa vždy jasným favoritom, tvrdí Djokovič pred štartom v Monte Carle

Na antuke je Rafa vždy jasným favoritom, tvrdí Djokovič pred štartom v Monte Carle

MONTE CARLO 15. apríla (WebNoviny.sk) – Na najlepších tenistov čaká tento týždeň prvá vážnejšia previerka antukovej časti sezóny. Podujatie v monackom Monte Carle patrí medzi prestížne podujatia z kategórie Masters 1000.

Najhorúcejší kandidát

Počas uplynulých 14 edícii sa z triumfu tešilo iba trio tenistov. „Kráľ antuky“ Rafael Nadal zo Španielska je rekordérom turnaja s 11 titulmi a zároveň aj úradujúcim šampiónom z vlaňajška. Srb Novak Djokovič dvíhal víťaznú trofej nad hlavu v rokoch 2013 a 2015. V roku 2014 videli diváci čisto švajčiarske finále, v ktorom uspel Stan Wawrinka nad slávnejším krajanom Rogerom Federerom.

Práve Djokovič pred štartom tohtoročnej edície turnaja pasuje za najväčšieho favorita Nadala. „Rafa je vždy najhorúcejším kandidátom na zisk trofeje, ak sa hrá na antuke a nezmení sa to, kým bude v tenisovom kolotoči.

Záverečná kolá

Keď mu to zdravie dovolí, je medzi nami najlepším tenistom na najpomalšom povrchu,“ uviedol Djokovič, cituje ho portál atptour.com. Pribúdajúce roky na konte Španiela mu každoročne stenčujú jeho súťažný kalendár, turnaj v monackom kniežatstve však nevynechal od roku 2005, keď sa tešil z prvého triumfu. Ak uspeje aj tento rok, stane sa historicky prvým tenistom s 12 titulmi z jedného podujatia.

Zoznam možných víťazov v prípade Nadalovho zlyhania obsahuje niekoľko mien, ktoré už v minulosti dokázali uspieť na významných antukových turnajoch. „Po Rafovi je to celkom otvorené. Alexandrovi Zverevovi sa v uplynulých rokoch na antuke darilo, Dominic Thiem sa vlani dostal v Paríži do finále,“ skonštatoval Djokovič.

Srbský tenista bude chcieť v Monaku zabudnúť na nepresvedčivé výkony z „hardových“ turnajov v Indian Wells a Miami, kde v marci zvíťazil iba v troch stretnutiach. „Je to skrátka šport. Bol som sklamaný, že som nedokázal nadviazať na triumf v Melbourne. Stále sa však snažím zostať pozitívny, veď na ďalších turnajoch som sa v uplynulých 12 mesiacoch dostal do záverečných kôl. Práve to ma musí nakopnúť pred antukovou časťou sezóny,“ dodal Novak Djokovič.

Viac k témam: tenisový turnaj Monte Carlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Na antuke je Rafa vždy jasným favoritom, tvrdí Djokovič pred štartom v Monte Carle © SITA Všetky práva vyhradené.

Top