Ste tu
Home > Správy > Muž strieľal z okna v centre Brna, zasiahol dve ženy a dôchodcu trafil do chrbta

Muž strieľal z okna v centre Brna, zasiahol dve ženy a dôchodcu trafil do chrbta

30.7.2019 (Webnoviny.sk) – Z okna domu v centre Brna zasiahol strelec zo vzduchovky jedného muža a dve ženy. Nikto z postrelených neutrpel vážnejšie zranenia. Strážnici na základe výpovedí odhadli byt, z ktorého niekto diabolky vypálil. Prípadom sa už zaoberajú štátni policajti, informuje v utorok český portál iDNES.cz.

Strážnici ranu ošetrili

Na policajnú hliadku sa v pondelok obrátil 78-ročný muž na Křídlovickej ulici v centre Brna. Keď odpočíval na betónovej zábrane pri okraji chodníka, dostal vraj zásah do chrbta.

„Strážnici mu ošetrili drobnú krvavú ranu a hneď sa vydali k domu, odkiaľ muž začul výstrel,“ povedal hovorca brnianskej mestskej polície Jakub Ghanem.

Pri dome mestskí policajti zbadali 46-ročnú ženu, ktorá vystupovala z auta, držala sa za zadok a pokrikovala smerom k jednému z okien. „Hliadke podala zo zeme diabolku, ktorou ju niekto podľa jej slov zasiahol, keď stála chrbtom k domu. Žiadne zranenia ale, našťastie, neutrpela,“ opísal situáciu Ghanem.

Prípad rieši štátna polícia

Keď mestskí policajti hľadali byt, z ktorého strely vychádzali, oslovila ich ešte 55-ročná žena, ktorú údajne diabolka trafila už minulý týždeň. Prípad následne odovzdali štátnej polícii pre podozrenie z trestného činu.

„Prípad riešime ako výtržníctvo neznámeho páchateľa,“ uviedol policajný hovorca David Chaloupka.

Viac k témam: česká polícia, dôchodca, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž strieľal z okna v centre Brna, zasiahol dve ženy a dôchodcu trafil do chrbta © SITA Všetky práva vyhradené.

Top