Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Muž chcel dvakrát hlasovať v prezidentských voľbách, problém musela riešiť komisia

Muž chcel dvakrát hlasovať v prezidentských voľbách, problém musela riešiť komisia

TRNAVA 16. marca (WebNoviny.sk) – Možnosti voliť prezidenta sa v jednej z volebných miestností v Základnej škole na Spartakovskej ulici v Trnave popoludní domáhal muž, ktorý podľa okrskovej komisie už volil predtým.


Voliť druhýkrát mu komisia neumožnila, s týmto postupom súhlasili aj členovia Okresnej volebnej komisie v Trnave, ktorí prišli problém riešiť na miesto.


„Prišiel volič s platným občianskym preukazom, ktorý patril do toho volebného okrsku. V zozname voličov bol už zakrúžkovaný, podpísaný, a komisia tam mala aj údaje z jeho občianskeho preukazu. Voliť duplicitne mu nedovolila,“ popísala problém zapisovateľka Okresnej volebnej komisie v Trnave Adriana Richnáková.

Vo volebnom okrsku číslo 39 okrem tohto žiadne ďalšie problémy nezaznamenali. Čisto ženská okrsková volebná komisia však eviduje veľmi dobrú volebnú účasť, už popoludní po jej členiek prekročili päťdesiatpercentnú hranicu z počtu oprávnených voličov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž chcel dvakrát hlasovať v prezidentských voľbách, problém musela riešiť komisia © SITA Všetky práva vyhradené.


Top