Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Most-Híd načrtol možné podmienky spolupráce so Stranou maďarskej komunity

Most-Híd načrtol možné podmienky spolupráce so Stranou maďarskej komunity

Zdieľaj tento článok

29.7.2019 (Webnoviny.sk) – Hlavným cieľom rokovaní medzi Mostom-Híd a Stranou maďarskej komunity (SMK) je zabezpečenie parlamentného zastúpenia maďarskej komunity na Slovensku po voľbách v roku 2020. Zhodli sa v pondelok na tom na spoločnom rokovaní predstavitelia oboch strán.


Dokument musí schváliť SMK

„Delegácia strany Most-Híd prišla na stretnutie s pracovnou verziou dokumentu, ktorý načrtáva možné podmienky spolupráce. Účastníci rokovania sa dohodli, že po tom, ako Republikové predsedníctvo SMK prerokuje predložený dokument, v čo najkratšom čase si znovu sadnú za rokovací stôl,” informovala agentúru SITA tlačová tajomníčka SMK Helena Fialová.


SMK na pondelkovom rokovaní zastupoval predseda strany József Menyhárt, predseda republikovej rady Péter Őry, podpredsedníčka Ildikó Agócs Kőrösi a člen predsedníctva Gyula Bárdos.

Štyri možnosti

Zo strany Most-Híd boli prítomní v centrále SMK predseda strany Béla Bugár, podpredseda Ábel Ravasz a členovia predsedníctva Rudolf Chmel a Elemér Jakab.

Obe strany o možnej spolupráci rokovali už 11. júla. „Počas rokovania boli nastolené štyri možnosti – kandidovať samostatne, spoločná kandidatúra na kandidátke Mosta-Híd, vytvorenie novej volebnej strany alebo koalícia, na ktorú sa vzťahuje sedempercentné kvórum. Počas rokovania sa potvrdilo, že dve z týchto riešení nie sú reálne a to spoločná kandidatúra na kandidátke Mosta-Híd a vytvorenie novej volebnej strany,” informovalo vtedy agentúru SITA tlačové oddelenie Mosta-Híd.

Viac k témam: parlamentné voľby na Slovensku, SMK Strana maďarskej komunity
Zdroj: Webnoviny.sk – Most-Híd načrtol možné podmienky spolupráce so Stranou maďarskej komunity © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top