Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Monika Jankovská skončila v nemocnici, na bratislavské Kramáre ju prijali v zlom zdravotnom stave

Monika Jankovská skončila v nemocnici, na bratislavské Kramáre ju prijali v zlom zdravotnom stave

31.5.2021 (Webnoviny.sk) – Monika Jankovská bola v pondelok 31. mája ráno hospitalizovaná v nemocnici na bratislavských Kramároch. Ako informovala televízia TA3, Monika Jankovská bola v zlom zdravotnom stave. Túto informáciu televízií potvrdil jej advokát Peter Erdős.


Bývalá sudkyňa a štátna tajomníčka bola prepustená z výkonu väzby z väzenskej nemocnice v Trenčíne 26. mája. Do väzenskej nemocnice ju hospitalizovali potom, čo sa vo februári vo väznici v Banskej Bystrici pokúsila o samovraždu.


Po prepustení z väzenia mala Jankovská na nohe monitorovacie zariadenie. Jeho nainštalovanie nariadil sudca pre prípravné konanie v kauze Búrka. Z väzby bola prepustená na základe rozhodnutia dozorujúceho prokurátora z kauzy Fatima.

Monika Jankovská bola zadržaná minulý rok v marci, a to v súvislosti s justičnou korupčnou kauzou. V rámci policajnej akcie s krycím názvom Búrka bolo spolu s bývalou štátnou tajomníčkou obvinených aj ďalších 12 sudcov.

Viac k témam: akcia Búrka, hospitalizácia, kauza Fatima
Zdroj: Webnoviny.sk – Monika Jankovská skončila v nemocnici, na bratislavské Kramáre ju prijali v zlom zdravotnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.


Top